5 הטעויות שמהן יש להימנע בעת טיפול קוסמטי

November 22, 2022
נכתב ע"י
כתבת אורחת
5 הטעויות שמהן יש להימנע בעת טיפול קוסמטי

טיפולים קוסמטיים - כמו טיפול פנים - הם חשובים מאוד לטיפוח הפנים וטיפוח עור הגוף לאורך הזמן. בין אם אתן הולכות לטיפולים קוסמטיים אצל קוסמטיקאיות או מעדיפות לעשות טיפול פנים בבית, חשוב לבצע את הטיפול נכון כדי לזכות לתוצאות אופטימליות (וכן כדי להימנע מנזקים חמורים!). 

המדריך לפן מוברש המושלם בשבילכן>>>

5 הטעויות הבאות הן טעויות שנעשות פעם אחר פעם בטיפולים קוסמטיים, אך חשוב מאוד לדאוג להימנע מהן. 

5 טעויות בטיפולים קוסמטיים שחשוב לשים אליהן לב

רגע לפני שאתן פונות לטיפולים קוסמטיים, אלו הטעויות מהן אתן חייבות להימנע כדי לשמור על עור פנים בריא וחלק:

  • ניקוי יתר של העור - חלק בלתי נפרד מטיפול פנים הוא ניקוי אינטנסיבי של העור, אבל לפעמים אנחנו יכולות לקחת את זה צעד אחד רחוק מדי. הרבה נשים חושבות שהעור שלהן נקי רק אם הוא מרגיש מתוח מאוד, אבל הוא ירגיש כך רק אחרי שמנקים אותו באינטנסיביות רבה מדי, מה שיכול לגרום יותר נזק מתועלת. קרצוף מסיבי עם מברשת ומוצרי ניקוי ופילינג חזקים מדי המשלבים הרבה אלכוהול או חומרים חומציים יכולים לפגום בשכבת ההגנה של העור ולמזער לחלוטין את השומן בעור, מה שיכול להביא לגירוי בעור, התקלפות ויובש.
  • שמירה לקויה על היגיינה - לפני שמבצעים טיפולים קוסמטיים (בין אם אתן או קוסמטיקאיות) חשוב מאוד לשטוף היטב את הידיים לפני שנוגעים בפנים. לא צריך להסביר הרבה למה היגיינה היא חשובה: ידיים לא נקיות יכולות להעביר בקטריות וחיידקים לעור הפנים כשהוא נמצא במצבו הרגיש ביותר, במהלך טיפול. כך יכול להיווצר מצב של אקנה או אלרגיות. לכן, תמיד חשוב לשטוף היטב את הידיים וכן לוודא שציוד הטיפול והחיטוי גם הם נקיים לחלוטין.
  • אבחון לא נכון של העור - הרבה אנשים חושבים שהם יודעים מה סוג העור שלהם - יבש, שומני, מעורב, רגיל, רגיש וכו'. אבל לא תמיד אנחנו באמת יודעות מה סוג העור, ואבחון לא נכון יכול ליצור מצבים לא נעימים. למשל, אם אתן חושבות שהעור שלכן שומני אבל בעצם הנקבוביות שלכן סתומות, או אם אתן חושבות שהעור שלכן רגיש אבל הוא בעצם יבש. כך אתן משתמשות בחומרים לא נכונים ולא מותאמים. לכן, חשוב שהאבחון יהיה מדויק ככל האפשר.
  • שימוש במוצרים זולים - מעבר לשימוש במוצרי טיפוח הפנים שאינם מתאימים לעור הפנים, חשוב גם להימנע ממוצרי טיפוח זולים, לא מקצועיים, לא איכותיים או ללא תו תקן. מוצרים זולים מדי או כאלה שעשויים מרכיבים כימיים אינטנסיביים ומזיקים יכולים לעשות הרבה נזק לעור הפנים. מומלץ לכוון לעבר מוצרים טבעיים ככל האפשר. 
  • ניקוי העור בטמפרטורה חמה מדי - הרבה פעמים טיפולים קוסמטיים נעשים בטמפרטורה חמה מאוד, במחשבה כי כך העור מתנקה בצורה טובה יותר. חשוב לדעת כי שימוש במים חמים יכול לפגוע בנימים ולהסיר את השמנים הטבעיים של הבלוטות. כתוצאה מכך, העור נוטה להיות יבש יותר ומגורה. לכן, עדיף לשטוף את העור במים פושרים או חמימים. 

בחרו רק בטיפולים קוסמטיים מקצועיים ואיכותיים 

כמו שאפשר לראות, טיפול קוסמטי לא מקצועי (בין אם שלכן או של אשת מקצוע) יכול לגרום הרבה נזק לעור הפנים, ליצור גירויים, יובש ושומניות, ובמילים אחרות, לעשות יותר נזק מתועלת. לכן, חשוב להימנע מכל הטעויות הנפוצות של טיפולים קוסמטיים! 

אם החלטתן שהגיע הזמן לקחת את עור הפנים שלכן ברצינות, אנחנו מזמינים אתכן להיכנס לקטגוריית הטיפולים הקוסמטיים באינדקס העסקים של גלמז. באינדקס תוכלו למצוא קוסמטיקאי/ות ואנשי מקצוע מובילים בתחום טיפוח הפנים והגוף שנמצאים באזור מגוריכם, לקרוא ביקורות ולקבוע תור בלחיצת כפתור!