המדריך המלא לטיפולי אנטי-אייג'ינג למתחילות

שוק הקוסמטיקה מלא בטיפולי אנטי אייג'ינג. אז אם הגעת לגיל שהחלטת להתחיל, כדאי שתקראי את המדריך שהכנו עבורך שמרכז את כל טיפולי האנטי אייג'ינג למתחילות במקום אחד. לקרוא וללכת להזמין תור

November 22, 2022
נכתב ע"י
מעיין מליח
המדריך המלא לטיפולי אנטי-אייג'ינג למתחילות

בין אם בורכת בעור מושלם שרק עכשיו מתחיל להראות סימני התבגרות, ובין אם את מאלה שאוהבות להקדים תרופה למכה ולשמור על עצמך עוד לפני שהקמטוטים מתחילים, כנראה שאם תלכי בעולם טיפולי האנטי-אייג'ינג לבדך, אולי גם את תלכי לאיבוד. בדיוק בשביל זה הכנו לך את המדריך הזה, איתו תפסעי את צעדייך הראשונים בעולם הזה, מבלי להתבלבל ועם עור פנים מושלם מתמיד. מוכנה?

בליאז' או אומברה בשיער - הטרנדים החמים של הגוונים בשיער>>>

מהם בכלל טיפולי אנטי-אייג'ינג? 

הרבה מאד דברים בשגרת החיים שלנו גורמים נזק לעור שלנו (כן, גם הדברים הכיפיים!) – לשכב בשמש ללא הגנה, לעשן או להיות בסביבת מעשנים, לחיות בסביבה עם זיהום אוויר נרחב, קרינה ממחשבים או טלפונים סלולריים, תזונה לא נכונה, שתיית מים מועטה... בקיצור, לא מעט. כל אלו גורמים לתופעה שנקראת "הזדקנות מוקדמת של העור", כלומר, תהליכים שמאיצים את קצב ההזדקנות. על כך יש להוסיף, כמובן, את ההזדקנות האמתית של העור, ואת זה שכל אחת מאתנו, ולא משנה כמה בורכה גנטית, כנראה תסבול בגיל כזה או אחר מפגעי הגיל – קמטים, פיגמנטציה, רפיון של העור ועוד.

בכדי לטפל בכל הגורמים הללו (הן הפנימיים והן החיצוניים) ובנזק שהם עושים לעור שלנו, קיימים טיפולי אנטי-אייג'ינג (פירושם המילולי: נגד הזדקנות) שאמנם לא באמת יכולים לגרום לעור לא להזדקן, אבל כן יכולים למזער נזקים ולהאט תהליכים כאלה. אז איפה מתחילים? 


פילינג כימי

אחד מהתהליכים הנפוצים יותר הוא פילינג כימי. בתהליך זה משתמשים בחומצות על מנת לקלף את שכבת העור החיצונית ביותר, זו שספגה את נזקי השמש, עישון, זיהום אוויר ועוד שאר מרעין בישין עליהם כבר דיברנו שגורמים לעור הפנים שלך להראות עייף או אפילו, חלילה, מבוגר יותר. תוכלי לבחור בפילינג שטחי, עם חומצות הנחשבות עדינות ביותר, שרק יסיר קמטוטים קטנים ועור יבש, פילינג בינוני שמאחד את גוון העור ויכול לטפל גם בפיגמנטציה, או פילינג עמוק, שעליו נדבר בנפרד. 

למי זה מתאים? פילינג כימי מיועד לעור שניזוק במהלך השנים מפגעי סביבה וזמן. פילינג כימי לרוב מתחילים לבצע סביב גיל 45, אבל אם קיימים פצעי אקנה וחטטים, אפשר גם כמה שנים לפני כן. הוא אינו מיועד לצעירים. כמו כן, לעיתים פילינג כימי מצריך תקופת החלמה מסוימת, לכן לא כדאי לקבוע טיפול כזה כמה ימים לפני אירוע חשוב. 

טווח המחירים: נע בין 1000 ל-1500 לפילינג שטחי, ו-3000 עד 7000 לפילינג בינוני. 


חשוב להתאים את סוג הטיפול לסוג העור שלך


פילינג עמוק

פילינג עמוק הוא אחד מסוגי הפילינג עליהם דברנו בפסקה קודמת, אך בניגוד לשני הסוגים הראשונים, הסוג המתקדם הזה משתמש בחומצות יחסית אגרסיביות. הפילינג הזה מגיע לשכבות עור עמוקות מאד ולכן מתאים לאלו בעלי עור עם נזקים משמעותיים, צלקות עמוקות, קמטים ואפילו גידולי עור. חשוב להבין כי בתהליך זה את למעשה יוצרת מעין כוויה על עור הפנים שלך, לכן יש לתחזק אותו בתקופת ההחלמה, למרוח קרם הגנה ולחבוש כובע בעת היציאה לשמש. מומלץ לבצע אותו דווקא בחודשי החורף, כאשר החשיפה לשמש לא גבוהה.

למי זה מתאים? פילינג עמוק מתאים רק לעור בעל נזקים אמתיים. אין כל סיבה לבצע פילינג עמוק לעור בעל קמטוטים בלבד, ללא כתמים או צלקות משמעותיות. כפי שאמרנו, הכוויה מקלפת את שכבות העור לכן הטיפול יכול להיות מעט כואב וההחלמה לוקחת שבוע עד שבועיים. את גוון העור האמתי החדש תקבלי רק לאחר מספר שבועות, לכן הסבלנות חשובה. 

טווח המחירים: נע בין 9,000 ₪ ל-14,000 ₪ לטיפול.  

טיפול בגלי רדיו 

פעם חשבתן על איך עובד מיקרוגל? הוא יוצר תנועה בין החלקיקים והתנועה מובילה לחיכוך שיוצר חום. בטכנולוגיה דומה עובד טיפול באמצעות גלי רדיו. גלי הרדיו המוקרנים על העור בעוצמה נמוכה יוצרים רטטים על גבי העור. אותם רטטים קטנים הופכים לאנרגיה חמה שגורמים לעור להתמצק ולהתהדק, ובסוף גם גורמים לך להראות צעירה יותר. מדובר בטיפול שאינו כואב ואינו מזיק לעור, אך לרוב כזה שיצריך סדרה של טיפולים לפני שתראי תוצאות של ממש. 


למי זה מתאים? היתרון בגלי רדיו הוא שבניגוד ללייזרים אחרים, גלי הרדיו אינם מושפעים מצבע העור, לכן ניתן לבצע את הטיפול על כל גוון עור ובכל גיל והוא בטוח מאד לשימוש. מדובר בטיפול שיתאים לנשים צעירות יחסית, מגיל 35 ומעלה, שרוצות לטפל מעט בקמטוטים קטנים או להקדים תרופה למכה, אך פחות לנשים מבוגרות בעלות קמטים עמוקים ועור יבש במיוחד. 

טווח המחירים: נע בין 1,500 ל-2,000 ₪ לטיפול אחד.  

טיפול כוסות רוח לפנים

נדמה שלכוסות הרוח אולי יצא מוניטין לא ממש טוב בדור שלנו, אבל איכשהו כל מי שהתנסה בטיפול כזה, ידע לספר נפלאות על ההשפעה שלו בהחלקת עור הגוף, שחרור שרירים דואבים, הרגעת מתחים והזרמת הדם. את אותו אפקט ניתן לקבל באמצעות טיפול כוסות מיניאטוריות לפנים. הכוסות יוצרות אפקט ואקום על עור הפנים שמותח וממצק את העור וניכר שהתוצאות מרשימות. אפשר לשלב את הטיפול עם עיסוי ידני עם שמנים או ויטמינים, וניתן גם לשלב אותו עם טיפול בגלי רדיו. 

למי זה מתאים? ממש לכל אחת ואחד. אין כאבים, אין תופעות לוואי (משום שאין כאן שום מכשיר או חומר חיצוני, רק כוחו של הואקום), והכי הרבה זה שתהיה אדמומיות קלה על העור שתעבור במהרה. 

טווח המחירים: מתחיל מ-150 שקלים לטיפול של 40 דקות, 200 שקלים לטיפול של שעה ויכול לעלות גם עד ל-400 שקלים לטיפול המשלב גלי רדיו. 

לטיפול בגלי רדיו ואור יש השפעה נהדרת על העור

טיפול IPL 

טיפול IPL (intense pulse light) הוא דומה לטיפול בגלי רדיו, רק שבמקום רדיו הוא משתמש באור. אולי כבר הכרת את הטיפול כאמצעי יעיל להסרת שיער מהגוף, אך מסתבר שיש לו השפעה נהדרת גם על עור הפנים. האור המופק מתוך מכשיר מיוחד נשלח בפולסים של אנרגיה חזקה ומדויקת המגיעים היישר אל תוך שכבות העור העמוקות ביותר. פעולה החימום שיוצר האור מחדשת את התאים, מעודדת ייצור מחודש של קולגן, ומותחת את עור הפנים, הצוואר ואפילו אזור המחשוף. לאחר טיפול כזה העור נראה צעיר יותר, מתוח ורענן. טיפול זה מצוין גם לטיפול בכתמי פיגמנטציה וגם להעלמת נימי דם. 

למי זה מתאים? הטיפול מתאים לגילאי 30 ומעלה, לנשים בעלות פיגמנטציה וכאלה שרוצות להצעיר את העור. יש לקחת בחשבון שמדובר בטיפול מעט כואב, וסימנים שלו יכולים להיות מובחנים על העור עד כ-24 שעות לאחר הטיפול. הוא יכול להתאים גם לסובלים מאקנה משום שהוא יכול לדכא את החיידק ולשפר את מראה העור בו זמנית. 

טווח המחירים: נע בין 200 ל-400 ₪ לטיפול אחד.  

טיפול אולטרה ליפט

טיפול זה מתמקד דווקא באזור הצוואר והמחשוף, אזורים שיכולים מאד בקלות להסגיר את גילנו האמתי, והוא כולל כמה שלבים בכדי להגיע למראה צעיר ומהודק. ראשית מתבצע עיסוי תת עורי המנקז את תאי השומן והרעלים, ומנקה את העור ומכין אותו לקליטת חומרים מזינים. לאחר מכן מחדירים אל העור חומרים מזינים שמסייעים לו לחדש את עצמו ולבסוף משתמשים במכשיר אולטרסאונד (ולכן קיבל הטיפול את שמו – אולטרה ליפט), שמחדיר את כל החומרים המזינים אל השכבות העמוקות ביותר של העור. 

למי זה מתאים? לרוב הטיפול מיועד למטופלים מעל גיל 35, אך במקרים מסוימים ניתן להתחיל אותו אפילו לפני כן, למשל אצל אנשים בעלי עודף משקל הסובלים מסנטר כפול ורוצים לחטב את מראה הצוואר, הסנטר והלסת. 

טווח המחירים: נע בין 3,500 ₪ ל-4,000 ₪ לטיפול אחד.  

לסיכום, גם אם רוב הטיפולים כאן נשמעים לך קצת כמו סינית, וגם אם בכלל עוד לא חשבת שהגיע הזמן לדבר על הזדקנות, ישנם טיפולים נהדרים שתוכלי לעשות, בשלל תקציבים, כדי להקדים תרופה למכה ולהשאיר את העור שלך חלק לעוד כמה שנים טובות. זכרי לבחור באיש מקצוע מוסמך, בעל התעודות והניסיון המתאימים לטיפול בו בחרת. ואם הרגשת שהמדריך הזה קצת קטן עלייך ובא לך משהו קצת יותר אינטנסיבי או אקסטרימי את מוזמנת לפגוש אותנו במדריך לטיפולי אנטי אייג'ינג למתקדמות. המשך שנים קסומות וחלקות.  

כל הקוסמטיקאיות המובילות בישראל מחכות לך עכשיו באתר >>>