המדריך המלא לטיפולי אנטי-אייג'ינג למתקדמות

אם יש לך כבר ניסיון בטיפולי פנים כאלו ואחרים שניסו להצעיר אותך בכמה שנים ואת פתוחה להתנסות בדברים חדשים ומסעירים, המדריך הזה בשבילך. כל המידע שאת צריכה לדעת במקום אחד. לקרוא ולהזמין תור בהול

July 21, 2021
נכתב ע"י
מעיין מליח
המדריך המלא לטיפולי אנטי-אייג'ינג למתקדמות

במאמר הקודם (טיפולי אנטי אייג'ינג למתחילות) דיברנו על למה טיפולי אנטי-אייג'ינג הם חשובים, למה בכלל נגרם נזק לעור שלנו, ואיפה כדאי להתחיל כשאת טירונית בעולם. עכשיו אנחנו עולות יחד איתך מדרגה ומציגות לך את הטיפולים החדשניים, המשמעותיים, אלה שמתאימים למתקדמות שחושבות שפילינג כימי זה משחק ילדים. אז הנה מגוון אפשרויות מתקדמות לטיפולים, מה הם כוללים ולמי הם מתאימים.

במאמר הקודם פירטנו קצת על מה בעצם קורה לעור שלנו, כיצד הוא ניזוק (מנסיבות סביבתיות ומתהליכי התבגרות פנימיים), ואיך ניתן באמצעות תכשירים או טיפולים לעצור או לפחות להאט את קצב ההזדקנות המהיר של העור. הטיפולים שפרטנו במאמר הקודם הם טיפולי בסיס, לא מורכבים מדי, ומותאמים לבעיות עור קלות, לנשים שרק עכשיו מתחילות לטפל בעור שלהן באופן מקצועי. אם את כבר שנים בתחום, כנראה שאת כל טיפולי הבסיס כבר עברת,  ויתכן שלך קיימות בעיות עור מעט יותר משמעותיות מקמטוטים קלים, כגון קטמים עמוקים, צלקות משמעותיות או פיגמנטציה מאד מובחנת. לנזקים כאלה כדאי לחפש טיפולים יותר מורכבים, שיודעים לטפל באופן ישיר בדברים שמפריעים לך. 

מהם בכלל טיפולי אנטי-אייג'ינג

הרבה מאד דברים בשגרת החיים שלנו גורמים נזק לעור שלנו (כן, גם הדברים הכיפיים!) – לשכב בשמש ללא הגנה, לעשן או להיות בסביבת מעשנים, לחיות בסביבה עם זיהום אוויר נרחב, קרינה ממחשבים או טלפונים סלולריים, תזונה לא נכונה, שתיית מים מועטה... בקיצור, לא מעט. כל אלו גורמים לתופעה שנקראת "הזדקנות מוקדמת של העור", כלומר, תהליכים שמאיצים את קצב ההזדקנות. על כך יש להוסיף, כמובן, את ההזדקנות האמתית של העור, ואת זה שכל אחת מאתנו, ולא משנה כמה בורכה גנטית, כנראה תסבול בגיל כזה או אחר מפגעי הגיל – קמטים, פיגמנטציה, רפיון של העור ועוד. בכדי לטפל בכל הגורמים הללו (הן הפנימיים והן החיצוניים) ובנזק שהם עושים לעור שלנו, קיימים טיפולי אנטי-אייג'ינג (פירושם המילולי: נגד הזדקנות) שאמנם לא באמת יכולים לגרום לעור לא להזדקן, אבל כן יכולים למזער נזקים ולהאט תהליכים כאלה. אז איפה מתחילים? 

מזותרפיה ללא מחטים

ברשותך, נקפוץ ישר למים העמוקים, ללא הקדמות, כי את הרי כבר מומחית בתחום שרוצה לקחת את טיפולי האנטי-אייג'ינג שלך לרמה הבאה, ואם כבר רמה באה, אז מזותרפיה! יתכן שכבר שמעת על מזותרפיה כשיטה בה מחדירים חומרים מזינים לשכבות העמוקות ביותר של העור באמצעות מחטים קטנות, אבל הדור הבא שלה זה כמובן מזותרפיה ללא מחטים. בשיטה זו משתמשים במכשיר הפולט פולסים חשמליים קטנים אל תוך העור ומבצע למעשה שתי פעולות – האחת, הוא מחדיר אל תוך העור חומרים חיוניים, והשנייה – מעודד את העור להגביר את ייצור הקולגן והאלסטין באופן טבעי.

למי זה מתאים? בשונה מטיפול המזותרפיה עם המחטים, מדובר בטיפול לא פולשני ולא כואב, שאינו מצריך החלמה מיוחדת. יתכן שלאחר הטיפול תשארי עם אדמומיות או רגישות קלה שאמורה לחלוף במהירות. הטיפול מתאים לבעלות עור בוגר, עם קמטים, שמעוניינות במראה צעיר יותר, ולא ממש יעשה משהו לצעירות שעורן מייצר קולגן ואלסטין בקצב טבעי ומהיר. מכיוון שהטיפול מערב זרם חשמלי, הוא אינו מתאים לנשים בהריון, חולי אפילפסיה, מבוגרים עם קוצב לב ואנשים שמצב בריאותם אינו תקין. 

מסכת אורות LED מחוללת שינוי בעולם האנטי אייג'ינג


מסכת אורות LED

מסתבר שאורות LED לא מתאימים רק לרחבת הריקודים, אלא מחוללים שינוי בעולם האנטי-אייג'ינג. את מסכת האורות מניחים על הפנים כחלק מטיפול פנים, והיא למעשה מכסה את העור כדי שכל החומרים שמרחו עליו יספגו בצורה הטובה ביותר. האור מוקרן אל הפנים בעוצמה גבוהה והאנרגיה שהוא פולט משמשת להאצת תהליכי ריפוי, גירוי ייצור מוגבר של קולגן והתחדשות תאים פגומים. אם בנאס"א הצליחו לגדל צמחים עם טיפול באורות LED, למה שזה לא יעבוד גם עלינו?... את צבע האור בוחרים, אגב, לפי מצב העור. אור כחול למשל, מתאים במיוחד לסובלים מאקנה, בעוד שאור אדום טוב לטשטוש קמטים. 

למי זה מתאים? כל צעירות הוליווד כבר העלו בשלב כזה או אחר תמונה עם מסכת האורות לאינסטגרם שלהם, אז כנראה שניתן לומר שזה טיפול שמתאים לכל הגילאים. חשוב כמובן לבחור באיש מקצוע שידע להתאים הן את צבע האור והן את החומרים המזינים לסוג העור שלך ולצרכים שלו. 

פילינג יהלום

במאמר הקודם הכרנו לך את הפילינג הכימי (כולל פילינג עמוק) ועכשיו תכירי את הדור הבא – פילינג יהלום, פילינג שמתבצע על ידי חלקיקי יהלומים קטנים! תודי שאת כבר מרגישה יוקרתית יותר... הפילינג מבצע למעשה את אותה פעולה של פילינג עמוק, אך הפעם, הברשת העור וקילופו מתבצעת באמצעות מכשיר שבקצו ראש עם חלקיקי יהלומים אשר משפשפים את העור בעדינות ומקלפים ממנו את שכבת התאים המתאים. את עומק הקילוף מחליטים מראש ואז מתאימים את קוטר היהלום המתאים לשכבת העור הנבחרת.

למי זה מתאים? בדיוק כמו בפילינג רגיל, גם כאן יש רמות שונות של עומק אליו ניתן להגיע. הפילינג השטחי יותר יתאים לנשים בעלות קמטוטים קטנים, הפילינג העמוק יותר יתאים לצלקות שטחיות וחטטים, והפילינג הכי עמוק יתאים לבעלות קמטים ופגמים עמוקים בעור. פילינג גורם לרגישות ומצריך לרוב מעט החלמה, ולכן אין סיבה לעשות אותו כאשר מדובר בעור צעיר ובריא. לא מדובר בטיפול למראה זוהר רגעי, אלא בטיפול שיקומי מעמיק. 

טיפול באצות מזין את העור, מרגיע אותו ומזרים את הדם


טיפול באצות

לפני שאת רצה לחשוב על סושי (מודות שגם אנחנו חשבנו על זה!) מסתבר שלאצות יש שימוש נוסף חוץ מלהיות טעימות בתוך הרול שלנו.  טיפול באצות הוא למעשה טיפול משלים לטיפול פנים שאנחנו עושות, משום שלאצות יש אפקט מרגיע. לאחר פילינג למשל, העור מגורה ואדמומי והוא זקוק למעט נחמה – את הנחמה מספקות האצות; הן מזינות את העור, מרגיעות אותו ומזרימות את הדם כדי לסייע לתהליך ההחלמה והריפוי. בנוסף, הן מעשירות את העור בלחות, מווסתות עור שומני מדי וטובות מאד גם לשימוש בשיער! 

למי זה מתאים? לכל מי שעברה כמעט כל סוג של טיפול פנים ומעוניינת בשלב אחרון ומרגיע. ניתן לבקש מבעל המקצוע בו בחרת לטפל בפנים שלך, וניתן גם לקנות מסיכות כאלה לשימוש ביתי. 

הקור מכווץ, ממצק ומרים


קוליפטינג – coolifting

אנחנו כבר יודעות שקור מכווץ, אבל מסתבר שהוא גם ממצק ומרים, ובדיוק על זה מתבסס טיפול קוליפטינג. בטיפול זה מזרימים פחמן דו חמצני קר אל תוך העור באמצעות מעין אקדח מיוחד, ולתוכו משלבים שלל חומרים מתוך אמפולה, הכוללים חומצה היאלורונית, ויטמינים ומינרלים, שיכולים להיכנס ממש לעומק העור באמצעות לחץ הסילון היוצא מן האקדח. מדובר בטיפול באורך מספר דקות בלבד, ללא כאבים או החלמה.

למי זה מתאים? מסתבר שזה אחלה טיפול גם לאלו שעוד לא הגיעו לגיל האנטי-אייג'ינג, והוא מתאים לכל הגילאים ולכל סוגי העור. בעלי מקצוע רבים ממליצים על הטיפול לפני אירוע חשוב כדי לקבל מראה זוהר במיוחד. עם זאת, על מנת לקבל אפקט אנטי-אייג'ינג אמיתי, מומלץ לבצע סדרת טיפולים ואחריה לשוב לטיפול ריענון מפעם לפעם בכדי לשמר את האפקט. 


טיפולי לייזר להזדקנות העור


טיפול לייזר HIFU

את הטיפול הזה יש שמגדירים כמתיחת פנים ללא ניתוח. מדובר כאן בטיפול שבבסיסו מכשיר האולטרסאונד, אבל כזה שנלקח אל הרמה הבאה. משמעות ראשי התיבות HIFU היא High Intensity Focused Ultrasound, והוא מאפשר לקרני אולטרסאונד ממוקדות לחדור אל תוך שכבת העור ולגעת בסיבי האלסטין והקולגן. הסיבים הללו מתכווצים, נפח השריר-עצב יורד וכך הפנים נראות מתוחות והדוקות יותר.  אותה נגיעה גם מעוררת את הסיבים לייצור מחודש ומעניקה תוצאות שיכולות להישאר אפילו עד שנה וחצי לאחר הטיפול. 

למי זה מתאים? בעיקר למי שיש לה סבלנות. השיפור, אמנם מובחן כבר אחרי טיפול ראשון, אך נבנה עוד ועוד לאורך טיפולים, והקולגן שמתחדש ממשיך לעבוד גם לאחר סיום הטיפולים, לכן את התוצאה המשמעותית והאמתית תראי רק לאחר חצי שנה. יחד עם זאת, מדובר בטיפול בטוח שנותן אפקט מתיחה והרמה משמעותי, אין לו תקופת שיקום או החלמה, והוא אינו כואב או פולשני. 

טיפול ביומימטי

טיפול ביומימטי הוא למעשה שם כולל לסדרה של הליכים שאת רובם את כבר בטח מכירה, שמשתלבים ביחד כדי לייצר למעשה חיקוי של תהליכים טבעיים המתרחשים בגוף. ביומימטיקה, חיקוי תהליכי החיים, משתמשת בטכנולוגיה כדי לחקות וליצר באופן מלאכותי על ידי תכשירים והליכים קוסמטיים את התהליך שהגוף שלנו עובר באופן טבעי. בטיפול זה מתחילים עם פילינג ברמת עומק משתנה, בהתאם לפגמי העור, על מנת לחדש את השכבה 

העליונה של העור, ממשיכים להחדרת חומרים מזינים ואיכותיים לעור, נוגדי חמצון, ואז מחממים את רקמת העור כדי לשקם את ייצור הקולגן והאלסטין, כמו במגוון טיפולים אחרים עליהם כתבנו כאן. 

למי זה מתאים? מכיוון שמדובר במגוון תהליכים, יש להתאים את הטיפול, עוצמת הפילינג וסוג התכשירים לסוג העור הספציפי ולצרכים שלו. כמו בכל פילינג, גם כאן יש סכנה לאדמומיות ורגישות, ולא מדובר בטיפול שמתאים לצעירות, אלא לנשים בעיקר מגיל 40 ומעלה. 

לסיכום, אם התעניינת במדריך הזה, זה אומר שאת לא מתחילה וחדשה בתחום. יחד עם זאת, אנחנו מקוות  שעדיין הצלחנו לחדש לך על כמה טיפולים שאולי לא הכרת. חשוב לזכור לבחור את הטיפול המתאים לך ולהיוועץ באיש מקצוע שיבדוק שהעור שלך מתאים לטיפול, ויוודא שאת מקבלת את הטיפול המקצועי ביותר! המשך שנים מתוחות ומוצקות.

מצאתן את מה שאתן רוצות? כל הקוסמטיקאיות המובילות מחכות לכן עכשיו באתר >>>