מהן השיטות הקיימות לטיפול בצלוליט? סקירה

November 28, 2022
נכתב ע"י
כתבת אורחת
מהן השיטות הקיימות לטיפול בצלוליט? סקירה

מה לא נאמר על צלוליט, קללת העור שקשה עד בלתי אפשרי להיפטר ממנה? צלוליט הוא מצב עור נפוץ, ולמרות שהוא לא מזיק ולא מסוכן, הוא יוצר מראה עור גבשושי ולא נעים, בעיקר במקומות כמו ירכיים, ישבן ובטן. 

אם זה לא מספיק, צלוליט נפוץ אצל נשים הרבה יותר מאשר אצל גברים. נשים רבות מפתחות מעט צלוליט לאחר גיל ההתבגרות, שיכול להתגבר משמעותית לאחר הריון או עלייה חדה במשקל. 

הסיבה לכך היא ששומן אצל נשים מפוזר בדרך כלל בירכיים ובישבן, אזורים נפוצים להופעת מראה העור הזה.

העלמת צלוליט היא לא קלה כי הצלוליט עקשן מאוד; דרך אחת לנסות ולהפחית את המראה היא לרדת במשקל, שכן משקל גבוה מבליט את הצלוליט. 

מצד שני, חשוב לא לרדת בצורה חדה מדי, מה שעלול לגרום להתרופפות העור ודווקא להביא להופעת הצלוליט והדגשתו. גם שמירה על כושר גופני טוב יכולה לסייע לצלוליט, שכן כמות גדולה של שרירים חטובים בגוף יכולה לגרום לעור להיראות הדוק וחלק יותר.

חשוב לדעת שבניגוד לדעה הרווחת, שאיבת שומן לא בהכרח תסייע להעלמת צלוליט ואולי אפילו תחמיר את המצב. ישנן שיטות אחרות שיכולות לסייע בטיפול בצלוליט, לטשטושו ובמקרים מסוימים גם להעלמתו.

לכל הטיפולים הקוסמטיים של אתר גלמז>>>

טיפול בצלוליט LPG

טיפול LGP - או במילה ארוכה, Lipomassage - הוא טיפול מוכח ולא חודרני שמסייע לשבור את הצלוליט ולהחליק אותו בכל אזור בגוף. 

השיטה הזו משלבת שיטת ואקום יחד עם רולר עיסוי. במהלך הטיפול, איש מקצוע לש את העור במטרה לפרק את הצלוליט ברקמה הרכה, להמריץ את זרימת הדם ולשחרר רעלים. יש להגיע למספר טיפולים כדי לזכות לתוצאות מקסימליות. 

טיפול בצלוליט עם מזותרפיה 

בשיטת מזותרפיה, מבצעים סדרה של הזרקות באזור הצלוליט. לאזור מזריקים חומרים שונים, ביניהם קפאין, הורמונים, אנזימים ותמציות צמחים (למעשה, כל מטפל משתמש בתערובת ייחודית של רכיבים), שמתפזרים עמוק יותר ומגיעים לשורש הצלוליט. המטרה היא להמיס את השומן ולחדש את העור תוך המרצת מחזור הדם וסילוק נוזלים. 

טיפול בצלוליט עם אולטרסאונד

גם אולטרסאונד יכול לסייע להעלמת צלוליט, כאשר משתמשים בקרני הקול כדי להרוס את מצבורי השומן שמתחת לעור ו"לפסל" את השומנים. זהו הליך לא פולשני, אך הדעות חלוקות לגבי יעילותו.

טיפול צלוליט עם לייזר

ישנם שלושה סוגים של לייזר שניתן להשתמש בהם עבור טיפול בצלוליט והידוק העור - לייזר חם (לייזר באנרגיה גבוהה), לייזר קר (לייזר באנרגיה נמוכה, LLLT), ולייזר כירורגי. 

בגדול, ניתן לומר כי קרני הלייזר חודרים לעור, מעודדים את ייצור הקולגן (שמחליק את העור) וכן מסייעים להרוס את מצבורי השומן. שימו לב כי במקרים רבים צלוליט נמצא עמוק מדי בשכבת העור, ולייזר לא בהכרח יגיע אליו.

טיפול צלוליט עם גלי רדיו

טיפול זה הוא טיפול לא חודרני שעוזר להעלמת צלוליט או להפחתתו. גלי הרדיו מחממים את העור, משמידים את תאי השומן, משחררים את רקמות החיבור שגורמות להופעת הצלוליט ומעודדים הופעת טקסטורת עור חלקה יותר. 

קרמים לטיפול בצלוליט

ניתן להשתמש גם בקרמים ומשחות להפחתת צלוליט. חלק מהקרמים האלו יכולים בהחלט לעזור, אם כי עם רבים מהם לא תראו שינוי מיוחד. 

מומלץ לבחור בקרם המכיל אחוז גבוה יחסית של רטינול, שעוזר לעבות את העור, מה שיכול להפחית את כמות הצלוליט הנראית לעין. יש למרוח את הקרמים לפחות שישה חודשים כדי לראות תוצאות.

רוצות להיפטר מהצלוליט אחת ולתמיד? היכנסו לאינדקס של GLAMZ!

האינדקס של GLAMZ הוא אינדקס חדשני המאגד בתוכו את כל אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום הטיפוח והביוטי. 

באתר תוכלו למצוא את טיפולי הצלוליט המתקדמים של אנשי מקצוע מנוסים שנמצאים באזור מגוריכם, לקרוא ביקורות של לקוחות קודמות, להגיע לייעוץ ולקבוע תור בלחיצת כפתור!