נשירת שיער אצל נשים - מדוע זה קורה ומהם הפתרונות

September 5, 2022
נכתב ע"י
כתבת אורחת
נשירת שיער אצל נשים - מדוע זה קורה ומהם הפתרונות

נשירת שיער אצל נשים היא תופעה לא נעימה בכלל. הרבה פעמים שיער שהיה בריא, חזק, שופע ומלא ברק מתחיל לאבד מהעוצמה שלו והופך שביר ודל. דלילות שיער יכולה להוביל לירידה בביטחון העצמי, תסכול ואף דכדוך.

חשוב לדעת כי נשירת שיער היא תופעה נפוצה מאוד אצל נשים. יש לה סיבות רבות אך גם פתרונות לא מעטים. המדריך הבא יבהיר לכן כל מה שצריך לדעת על הסיבות והפתרונות של נשירת שיער נשית, ואיך לחזור לשיער בריא ושופע!

הסיבות הנפוצות לנשירת שיער אצל נשים

יש סיבות רבות שיכולות להוביל לנשירת שיער. אלו כמה מהסיבות הנפוצות ביותר להתקרחות נשית ונשירה:

גנטיקה - הרבה פעמים נשירת שיער נובעת פשוט מגנטיקה. לרוב, גנטיקה של התקרחות נשית מתבטאת בכתר הראש.

שינויים הורמונליים - שינויים הורמונליים שונים יכולים גם כן לתרום לנשירת שיער - למשל, לידה, גיל המעבר, הפסקת שימוש בגלולות למניעת הריון וכדומה. השינויים האלו עלולים לגרום לנשירה פתאומית, ובאותה מידה גם לצמיחה פתאומית.

תזונה - חוסרים בתזונה יכולים להשפיע על נשירת שיער. מחסור בברזל, ויטמין B3 או חלבון מקושרים לנשירת שיער. חשוב לבצע בדיקת דם ולגלות האם ישנם חוסרים שעלולים לגרום לתופעה.

תרופות - שימוש בתרופות מסוימות יכול לגרום לנשירה, בעיקר תרופות הקשורות לדיכאון, לחץ דם גבוה או דלקות פרקים. 

לחץ וחרדה - מתח נפשי יכול לתרום גם הוא לנשירת שיער. 

שימוש בחום לעיצוב השיער - אם אתן מרבות להשתמש במחליק או במסלסל לשיער או מעצבות את השיער באופן הדוק מדי עם סיכות או גומיות, אתן עלולות לפגוע בשיערה ולהביא לנשירה. 

הפתרונות הנפוצים לנשירת שיער

נשירת שיער היא לא גזירת גורל ויש פתרונות שונים לבעיה הזו שיכולים לסייע להשיב את השיער לימי הזוהר שלו. אלו כמה מהפתרונות הנפוצים ביותר:

מסכה לשיער - מסכה לשיער המיועדת לנשירה יכולה לפעול לחיזוק השיערה ועידוד צמיחה בריאה שלה. מסכה כזו מכילה רכיבים טבעיים שמונעים את שבירת השיער ויכולים לשפר את אורך השיערה. ניתן להכין מסכות לבד, או לקנות מסכות מומלצות.

שמפו לחיזוק השיער - שמפו לשיער המותאם למצבים של שיער דליל, דק ושביר יכול גם כן לסייע לנשירת שיער. שמפו לחיזוק השיער יכול לנקות את הנקבוביות מתאים מתים ולעודד צמיחה של שיער בריא. 

שינוי תזונתי - שינוי תזונתי יכול לסייע למצבים של נשירת שיער בעיקר אם היא אכן נובעת מבעיות של תזונה לקויה. חשוב להעשיר את התזונה בפירות וירקות וכן במזונות עם כמויות גדולות של ברזל.

תוספים לנשירת שיער - ישנם תוספים המיועדים לנשירה ומכילים ויטמינים ומינרלים שמטרתם למנוע נשירה ולעודד צמיחה. הם גם יכולים לסייע למצבים נוספים כמו שיער שביר, יבש או חסר ברק. תוספים כאלו יכולים לעזור במיוחד אם הסיבה לנשירה נטועה בתזונה לא נכונה. 

עיסוי בקרקפת - עיסוי קרקפת יכול לשפר את זרימת הדם באזור הקרקפת וכך לעודד צמיחה בריאה יותר של שיער. כמו כן, עיסוי יכול לסייע בניקוי קשקשים, שיכולים גם הם לתרום להאטת הצמיחה. 

איזון הורמונלי - הרבה פעמים הנשירה יכולה לנבוע משינויים הורמונליים, ולכן איזון ההורמונים יכול להיות הפתרון. רופאים יכולים להמליץ על פתרונות שונים לאיזון הורמונלי כמו שימוש בגלולות או צריכה של אסטרוגן ופרוגסטרון. 

מינוקסידיל - מינוקסידיל היא תרופה המיועדת להתקרחות ונשירה חמורה. זהו נוזל או קצף שמפזרים על הקרקפת מדי יום, ומעודד צמיחה מחודשת של השיער. חשוב לדעת שיכולות להיות תופעות לוואי כמו גירוי בקרקפת.

השתלת שיער - במקרים קיצוניים של התקרחות ניתן לפנות לפתרונות של השתלת שיער. בהשתלת שיער לוקחים פיסות קטנות של הקרקפת ומוסיפים אותן לאזורים הבעיתיים במטרה להגביר את צמיחת השיערה באזור הקירח.

סובלות מנשירת שיער? הגיע הזמן להשיב את הביטחון!

אם אתן סובלות מנשירת שיער ומחפשות לסיים את הבעיה אחת ולתמיד, אנחנו בגלמז נשמח לסייע. בגלמז תמצאו מסכה ושמפו לחיזוק השיער שעובדים יחד בהרמוניה עד לכדי מתן פתרון אפקטיבי לנשירת שיער אצל נשים. 

לצד טיפול יומיומי בשמפו ובמסכה, באינדקס של גלמז תוכלו למצוא קטגורייה שלמה של אנשי מקצוע מנוסים המציעים טיפולים יעילים לבעיות שיער כמו נשירת שיער, שיער דליל או התקרחות נשית - היכנסו עכשיו ומצאו את איש המקצוע המתאים לכן ביותר!