שיקום שיער - המדריך השלם

השיער הוא חלק מרכזי ומשמעותי בנראות שלנו. אם הוא נראה טוב, מלא ברק וחיים, אנחנו מרגישות בטחון ופורחות. כשהוא נראה יבש, עייף, עם קצוות מפוצלים, אף בגד או איפור לא יצילו אותנו. אספנו עבורך את כל המידע על טיפולים שישדרגו אותו. לקרוא וללכת להזמין תור

June 21, 2022
נכתב ע"י
מעיין מליח
שיקום שיער - המדריך השלם


אם את מתחברת לסיפורי התנ"ך בעיקר כשמדברים על שמשון הגיבור ועל השיער שלו שהיווה את מקור הכוח שלו, את בטח גם מבינה את התסכול הגדול בשיער פגום. זה יכול לקרות משימוש מוגזם בפן או מחליק, מטיפולים כמו צבע, גוונים או החלקות. לפעמים זה קורה בלי סיבה מיוחדת, סתם מחשיפה לשמש הישראלית הקופחת או פשוט כי הגיע הזמן להסתפר. אז מה עושים על מנת לשמור על טיפוח השיער?

החדשות הטובות הן שקיימים כיום מגוון של טיפולים משקמים לשיער שיכולים באמת להציל את השיער הפגום. הטיפולים האלו לא רק יגרמו לו להראות הרבה יותר טוב אלא גם להרגיש הרבה יותר טוב, מבלי שתצטרכי לקצץ את כל מחלפותייך. תני לנו להכיר לך את מה שהשוק מציע! 

משפחת הטיפולים המהירים בשיער

המוצר הוא אותו מוצר, אך רובנו מכירות אותו בשמן של שלושת החברות הגדולות ביותר שמשווקות אותו – אולפלקס, סמרטבונד (מבית לוריאל) ופייברפלקס (שוורצקופף).

מדובר למעשה בסדרה של תכשירים, שמטרתם לחזק שיער שביר, פגום וחלש. חלק מן התכשירים מיועדים לשימוש ביתי וכל אחת יכולה לרכוש ולבצע את הטיפול על עצמה, וחלקם מיועדים לשימוש בידי איש מקצוע בלבד במספרה. סדרת התכשירים ממוספרת מ-1 עד 5, כאשר לכל תכשיר ייעוד שונה. תכשיר מס' 1 מיועד לשימוש במספרה. מדובר בנוזל אותו מוסיפים לחומרים אחרים בזמן תהליך כימי, כמו למשל צבע בשיער, גוונים, הבהרה.

על ידי ערבוב הנוזל ביחד עם חומר הצביעה, השיער מקבל שכבת הגנה נוספת ונפגם פחות. בתכשיר מס' 1 מומלץ להשתמש בכל פעם שאת עושה תהליך כימי כלשהו אצל הספר. תכשיר מס' 2 הוא מעין מרכך שיער אותו מניחים על השיער לאחר טיפול הבהרה או צבע (ואצל מעצבי שיער מסוימים גם לפני או אחרי החלקה) והוא מספק שכבת הגנה. ניתן לבצע אותו כטיפול משלים לאחר שימוש במס' 1, או לבצע אותו כטיפול בפני עצמו. אין הגבלה על תדירות השימוש. תכשירים מס' 3, 4 ו-5 הם תכשירים לשימוש ביתי והם למעשה מסכה, שמפו ומרכך, בהתאמה. מוצרים אלו מתאימים לכל סוגי השיער ויספקו הגנה חשובה גם לשיער שאינו יבש או פגום, וכזה שלא עבר טיפולים כימיים כלל. יחד עם זאת, חלק מן התכשירים אינם מתאימים לנשים בהריון או מניקות ויש להתייעץ עם איש מקצוע טרם הטיפול. 

שיקום שיער בטיפול אחד מהיר


משפחת הקראטין 

אנחנו בטוחות ששמעת את המילה "קראטין" לא מעט והיא למעשה מדברת על חומר המצוי בתוך השערה שלנו, ממנו השערה מורכבת. טיפול קראטין הוא כזה שנועד לחזק את השערה בקראטין לאחר שהיא נפגמה. טיפול קראטין והחלקת קראטין אינם אותו דבר – הראשון מיועד לשיקום בלבד, והשני מיועד להחליק את השיער תוך כדי שהוא משקם אותו.

היופי בטיפול קראטין הינו העובדה שהוא באמת מתאים לכל שיער – שיער בלונדיני, מחומצן, שעבר הבהרות, שיער שבור או פגום, שיער עם נשירה משמעותית ועוד. בהקשר הזה חשוב לציין כי אין בקבוק אחד של חומר שמתאים לכל אותם סוגי שיער, אלא חשוב להגיע לאיש מקצוע שיאבחן את השיער שלך, ויתאים לך את החומר הנכון עבורך. בשיער דק, דליל ושביר ישתמשו בחומר מסוים, בעוד שבשיער מתולתל, גס וצפוף יטפלו בחומר אחר. המטרה היא כמובן להגיע לאותה תוצאה, שיער גולש בעל מראה בריא, ללא קצוות מפוצלים, שבירה ויובש. גם מטיפול זה מומלץ להימנע באם את בהריון, וחשוב לבדוק אצל כל איש מקצוע שהוא משתמש רק בחומרים בעלי אישור ממשרד הבריאות. ניתן למצוא טיפולי קראטין במחיר התחלתי של 350 ₪, אבל חשוב לבדוק היטב שמחיר נמוך לא בא על חשבון מקצועיותו של זה שמטפל בשיערך, ולא על חשבון איכות החומר בו הוא משתמש. 

שמפו משקם - השמפו בעל הנוסחה הייחודית של GLAMZ משקם את השיער>>>


תחת טיפולי הקארטין ישנו הטיפול המפורסם שבהם - טיפול הלאסיו 

הלאסיו הינו טיפול קראטין על בסיס מים שמשקם את השיער, בלי להחליק אותו. התהליך מתבצע רק על ידי אנשי מקצוע והוא דומה מאד לתהליך ההחלקה. ראשית חופפים את השיער ומנקים אותו, לאחר מכן מורחים את החומר, מייבשים את השיער עם פן ובחלק מהמקרים גם עוברים עם מחליק על מנת להחדיר את החומר באמצעות חום אל תוך השערה. חומר הלאסיו מצפה את השערה, הופך אותה לחזקה יותר, מבריקה יותר ונעימה יותר. הטיפול מאושר על ידי משרד הבריאות. הלאסיו מחזיק מעמד לכמה חודשים, וכשהשיער חוזר להראות פחות טוב, ניתן לחזור על הטיפול בשנית. אם את מעוניינת לבצע את הטיפול, קחי בחשבון, שכמו החלקה או צבע, תצטרכי לפנות בערך שעתיים או שלוש למספרה. טיפול הלאסיו מתאים בעיקר לשיער באמת פגום ויבש, וכנראה שיוציא תוצאות פחות מרשימות ודרמטיות אצל נשים בעלות שיער בריא, חלק ושופע. גם כאן, לא מומלץ לבצע את הטיפול באם את בהריון, במיוחד בשליש הראשון. 

מחיר הטיפול מתחיל ב-450 ש"ח, בהתאם לאורך השיער ולעוביו. כדאי לקחת בחשבון גם את עלות מוצרי הלאסיו הנוספים שתצטרכי לקנות  להמשך טיפול בבית, על מנת לשמור על התוצאות המהנות לקצת יותר זמן. טיפול קראטין נועד לחזק את השערה לאחר שנפגמה


משפחת האמפולות

טיפול אמפולה הוא קצת כמו לעשות טיפול פנים עמוק ומפנק אצל קוסמטיקאית מוכשרת. זה טיפול שיורד לעומק השערה, מחזק אותה, אך לא משתמש בכימיקלים או במהלכים דרמטיים מדי. בהתאם לכך,  הטיפול גם לא יחזיק מעמד חצי שנה כמו טיפולים משקמים אחרים שכבר הזכרנו. האמפולות, אותן מייצרות חברות רבות, מכילות ריכוז מאד גבוה של חומרים פעילים כגון שמנים, ויטמינים ומינרלים. את האמפולה פותחים ומורחים לאורך כל השיער, קצת כמו מסכה, ומעסים אל תוך הקרקפת ושורשי השיער לספיגה מלאה.

כמו טיפול פנים, גם את טיפול האמפולה מומלץ לבצע לפני אירועים חשובים, בימים בהם חשוב לך שהשיער יראה מושלם, או לפני תהליכים כימיים מסוימים לתוספת הגנה והזנה. בנוסף, מומלץ לעשות את הטיפול אם בילית זמן רב בים או בבריכה והשיער הרוס מכלור או ממי מלח, אם העברת זמן רב בשמש, או בעת חילופי עונות כאשר השיער רגיש ופגיע במיוחד. ציינו כבר שישנן חברות רבות המייצרות אמפולות, עבודת הבחירה תהיה של מעצב השיער, אשר יבחן את שערך, יעריך את מצבו ואת פגמיו ויתאים לו את האמפולה הכי מדויקת עבורו.

בשל מגוון האמפולות הרחב, טיפול כזה יכול להתאים לכל סוג שיער, עובי וסוג הפגם, וגם אמור להתאים לנשים בהריון ומניקות משום שלא מעורבים כימיקלים או פעולות כימיות משמעותיות. אך בכל מקרה, אם את בהריון או מניקה, מומלץ לציין זאת בפני איש המקצוע כדי להבטיח שימוש בחומרים האיכותיים והבטוחים ביותר שיש. 


טיפול אמפולה הוא קצת כמו לעשות טיפול פנים עמוק ומפנק


מקוות שהצלחנו לעשות לך סדר בעולם השיקומים ושתקבלי את הבחירה הנכונה ביותר עבורך. הכי חשוב לזכור לבחור איש מקצוע בעל ניסיון, ידע ורקע בתחום, כי טיפול נכון מתחיל תמיד באבחון נכון ומדויק של שערך.  

לחיי שיער בריא, מלא וחזק! 

רוצה לקבוע לעצמך טיפול משקם? כל מעצבי השיער מחכים לך עכשיו באתר