המדריך המלא לריסים - הרמה או הלחמה?

ריסים קבעו את מעמדם כסממן נשי לאורך מאות שנים. לא בכדי קמה תעשייה ענפה שבאה לסייע לך להשיג לעצמך מניפה מרשימה שלא תשאיר את הסובבים אדישים לעינייך היפות. כל הדרכים להשיג את המראה שאת חולמת עליו במקום אחד. לקרוא ולרוץ להזמין תור

December 20, 2021
נכתב ע"י
נילי חן-אבידן
המדריך המלא לריסים - הרמה או הלחמה?

מה באמת ההבדלים בין הרמת ריסים להלחמת ריסים?

מאז המצאת הנשיות, אי שם במסגרת מערכת היחסים הסבוכה בין אדם וחווה, נשים ברחבי תבל פנטזו על מבט חתולי, חושני, עם ריסים שיגרמו בכל עפעוף לסופת חול קטנה בצידו השני של העולם.

אז מה הפלא בכלל שבתרבות המודרנית נותנים כל כך הרבה דגש, תשומת לב וכסף לחלק כל כך קטן בפנים שלנו? בטח בשנים האחרונות שמעת הרבה על טיפולים שקשורים לריסים ולא לחלוטין הצלחת להבין מה רוצים ממך (אני יודעת כי אני גם הייתי במצב דומה לפני כתיבת הטקסט הזה). אז בגלל שאני חברה טובה ודואגת לך, ריכזתי לך את כל מה שרצית לדעת על איך להפוך את הריסים שלך ליותר מרשימים בלי הרבה מאמץ.  

לצורך קבלת האווירה הנכונה (מלאת הומור וכיף), ארצה להתחיל את המפגש בנינו הפעם בשיעור היסטוריה קצר. נתחיל בכך שלמרות שריסים נקשרים לנו אוטומטית עם נשיות ופיתוי, תופתעי לגלות שמקורם של הריסים ה"מוגדלים" הוא דווקא אצל הגברים המצריים ב-3500 לפנה"ס.

הגברים נהגו לעצב את הריסים כמו שאנחנו עושות היום, רק שאצלם המטרה הייתה להגן על העיניים מפני קרני השמש החזקות והמזיקות. אחריהם היו אלו הרומאיות במעמד הגבוה שהשתמשו בטכניקות שונות על מנת להשיג מראה מלא של הריסים. הסיבה לכך, וודאי לא תאמיני, היא שהדעה הרווחת באותה תקופה הייתה שריסים נופלים במהלך סקס פרוע ועל כן על מנת שיתפסו כצנועות, דאגו לחזק אותם.  

עם כניסתה של הנצרות לעולם, התמעט משמעותית הניסיון להדגיש את הריסים, בשל האמונה ש"אלוהים אוהב אותך טבעית". זה אפילו החמיר בימי הביניים (1066-1485) כשנשים האמינו שהעיניים הן האיבר היפה ביותר שיש להן ואפילו (צמרמורות בעוד 3, 2, 1...) הסירו את הגבות והריסים על מנת להדגיש אותן. 

בתקופה הרומנטית והעידן הויקטוריאני (1837-1901), השימוש בקוסמטיקה חזר להיות מקובל. כאשר פריצת הדרך המשמעותית הייתה המסקרה הראשונה שנוצרה על ידי אז'ן רימל, הקוסמטיקאי האישי של המלכה ויקטוריה. המסקרה, שהייתה עשויה מחומרים לא רעילים, הפכה להיות פופולרית בין לילה. 

כאשר השיא, לפי עדותם של חוקרים היא כתבה שנמצאה מ-1899, שמוכיחה מעל לכל צל של ספק כי באותה עת היו לנשים ריסים המושתלים במחטים. אווצ'. 

ובכן, משם הדרך הייתה עוד מפותלת וארוכה עד שהגיעו לריסים המלאכותיים, המהודקים והאיכותיים שמקשטים בדרך קבע את פרצופה של הגברת ק. קרדשיאן. יכולנו לדבר עוד הרבה על הנושא, אבל לא לשם כך התכנסנו.

אז אם ברצונך להמשיך את דרכן ההיסטורית של נשים ברחבי העולם וגם נפשך חפצה במניפות קטנות משלך, אלו הדרכים להשיג אותן:  

הדבקת ריסים (תהליך ביתי):

תהליך שמיועד בעיקר לאירועים ופורים. מדובר בהדבקה ביתית שנעשית באמצעות דבק ריסים פשוט וריסים שנמכרים בחנויות הפארם השונות. צריך מיומנות בסיסית להנחת הריסים ועל כן אל תחכו עם ההתנסות ליום האירוע. יש את הסוג הפשוט יותר לתפעול והוא הנחת רצועת קו ריסים ואת הסוג המאתגר יותר – הנחת ריסים בודדים. בשני המקרים הדבק מחובר לקו הריסים ולא לריסים עצמם.

חשוב להבין שאין קשר בין איכות הריסים לבין המחיר שלהם. הרבה מושפע ממותגים וכדומה ועל כן ממליצה לך בחום לעשות סקר שוק קצר לפני שאת רוכשת. בנוסף, חשוב שתדעי שעם תפעול נכון וריסים איכותיים תוכלי להסיר אותם בתום השימוש ולשמור לאירוע הבא. 

טווח מחירים: הריסים עולים בין 14-80 ₪ והדבק בין 9-60 ₪  

זמן תהליך:  מספר דקות (תלוי במיומנות)

עמידות: 24 שעות 

הדבקת ריסים בבית

הרמת ריסים

הרמת ריסים הוא טיפול שנעזר בריסייך הטבעיים בלבד ודואג להעניק לך מראה טבעי של שימוש במסקרה. את תתבקשי לשכב בין שעה לשעתיים בזמן שהקוסמטיקאית תדביק לך את הריסים כלפי מעלה ותצבע אותם בחומרים כימיים כמו קרטין (שיעניק הגנה לריסים), שיקבעו את הריסים למעלה. בנוסף, תתבצע צביעה של הריסים שתעניק להם את המראה הצבוע של המסקרה. חשוב להבין אבל שעם מה שאת באה זה מה שיהיה.

כלומר אם יש לך מעט ריסים, אל תצפי לצאת מהטיפול עם ריסי על חלל. הם יהיו אותו דבר – רק למעלה. יש איסור לחזור על הטיפול לפני שעברו שלושה חודשים מהטיפול האחרון. כמעט כל הנשים יכולות לעשות אותו מלבד נשים עם מחלות עיניים כאלו ואחרות ולנשים בהריון (כיוון שחוסר איזון הורמונלי יכול להוביל לתוצאה פחות מוצלחת). לאחר הטיפול אסור לשפשף את העיניים ואסור לשטוף עם סבון במשך 24 שעות. 

טווח מחירים: 200-600 ₪

זמן תהליך: שעה וחצי - שעתיים

עמידות:  בין חודשיים לשלושה חודשים (הצביעה של המסקרה תרד בערך שבוע - שבועיים אחרי הטיפול).  


תהליך הרמת ריסים

הלחמת ריסים (ידועה גם כשזירה): 

מדובר בתהליך שנעשה על ידי נשות מקצוע בלבד. במסגרת התהליך מצמידים לריס טבעי ריסים (טבעיים או מלאכותיים) באמצעות דבק חזק שמחזיק בין שלושה שבועות לחודש. התהליך לוקח בין שעתיים לשעתיים וחצי. יש שתי דרכים בהן מתבצעת ההלחמה:

ריסים בודדים: שיטה שבעצם באה לחזק את הריסים הטבעיים שכבר קיימים. כלומר, ההדבקה נעשית בנפרד לכל ריס. זוהי שיטה מאוד מדויקת ומותאמת באופן אישי ללקוחה. הריסים יותר קלילים במשקל שלהם ופחות "מעיקים" בתחושה האישית. השיטה הזאת מאפשרת לך ליהנות מכל היתרונות של ריסים מלאכותיים בלי החסרונות שלהם.

קו ריסים מלא: גם כאן, יש חלוקה לשני סוגים של קו ריסים. האחד, ריסים מחומרים טבעיים, שהנפוץ בהם הוא משי, שמקנים מראה טבעי כמו גם התחושה שלהם. תשמחי לשמוע (או תזדעזעי) שישנם גם ריסים משיער אדם. בכל מקרה, סוג זה מתאים יותר ליומיום. הסוג השני הוא קו ריסים מחומרים סינטטיים. בהתאם לחומר שלהם, הם מקנים מראה יותר מלאכותי, עבה מאוד וארוך. חשוב לציין שגם יותר מאתגר להלחים אותם. הם מיועדים בעיקר לאירועים מיוחדים או לנשים מוחצנות שאוהבות תאטרליות. 

בשני המקרים, הקוסמטיקאית יכולה להתאים עבורך את האורך, צורת ההתעגלות והצבע בהתאם למה שתרצי. יחד עם זאת צריכה לעשות חידוש כל פעם בשל נשירתם הטבעית של הריסים. 

טווח מחירים: 250-400 ₪ 

זמן תהליך: שעה וחצי - שעתיים

עמידות: שלושה שבועות – חודש

ניתן למצוא מגוון רחב של סגנונות בהלחמת הריסים. החל ממראה טבעי ועד למראה אביבית בר זוהר בדקות התהילה שלה באח הגדול. החלוקה לרוב היא כזאת:  

הסגנון הקלאסי - מראה טבעי.
סגנון  2D- עדיין בטווח המראה הטבעי אולם עם מלאות גדולה יותר. 

סגנון ה-3D - כמו בקולנוע, מראה דרמטי ומלא. 

סגנון D4  ומעלה - מראה מאוד דרמטי והשמיים הם הגבול. 

כמה נקודות חשובות בנוגע להלחמת ריסים:

  • קחי בחשבון שכמו בתסרוקות, גם כאן יש מגבלות. אסור לשפשף את העין ובכלל כל התעסקות מיותרת בה. צריך לשמור על הריסים במקלחת ואפילו להשתדל להימנע מלהרטיב אותם, על מנת שהלחות של השמפו לא תמיס את הדבק. 
  • אחרי המקלחת מומלץ לסרק את הריסים ואפילו לייבש אותם עם מייבש שיער (רחוק מפנייך). 
  • הרחיקי כל מוצר שמן מהריסים. החל מחלב פנים ועד מוצרי איפור שמנוניים. כל דבר כזה יכול להקטין לך משמעותית את עמידות הריסים. 
  • לאחר הלחמה אסור (!!!) להוריד את הריסים המלאכותיים לבד. יד לא מקצועית יכולה להוריד לך את הריסים האמתיים שלך יחד איתם. 
  • טיפול נכון בריסים איכותיים יכול לפעמים להחזיק לך אפילו עד חודש וחצי.
הלחמת\שזירת ריסים

לידיעתך, אם את רוצה לטפח את הריסים שלך ולעודד אותם לצמוח ולגדול גם בשגרה, את תמיד יכול לקנות קונדישינר לריסים או סרום לריסים, שיצרניהם מתחייבים על צמיחה מהירה ועיבוי של הריסים הטבעיים שלך. או לחילופין בדרכים הטבעיות שהן מריחת שמן קיק, ג'ל אלוורה או וויטמין E שמעודדים צמיחה של הריס. 

לסיכום, כפי שראית, יש פתרונות מאוד פשוטים ולא מאוד יקרים שיכולים לשדרג לך את המראה בכמה רמות. יחד עם זאת, את צריכה לחשוב לאיזה מהדברים את זמינה להתחייב, שכן, הרמת ריסים את יכולה לעשות כדבר חד פעמי או אחת לכמה זמן. לעומת זאת הלחמה, כמו בניית ציפורניים, תדרוש ממך מחויבות והגעה קבועה לקוסמטיקאית. כמובן שאם מדובר רק באירוע אפשר לחלוטין להסתפק בהדבקה שמעניקה מראה לא פחות מרשים. בכל מקרה אני סומכת עלייך שתעשי הרבה רוח בכל מקום שאליו תגיעי. משב נעים. 

רוצה לשדרג את הריסים שלך? כל האפשרויות מחכות לך עכשיו באתר