מהי החלקה אורגנית? מדריך

October 6, 2022
נכתב ע"י
כתבת אורחת
מהי החלקה אורגנית? מדריך

טיפולי החלקת שיער הם טיפולים פופולריים מאוד, שכן נשים ונערות רבות מעוניינות בשיער חלק, שופע ובריא. יש הרבה שיטות להחלקת שיער, כאשר אחת האהובות ביותר היא החלקה אורגנית. החלקה אורגנית נחשבת לשיטה טבעית יותר ואגרסיבית פחות משיטות אחרות.

מה זו בעצם החלקה אורגנית, ומה צריך לדעת לפני שעושים אחת? כל הפרטים במדריך הבא!

מה זו החלקה אורגנית וכיצד היא מתבצעת?

החלקה אורגנית היא החלקה שמכילה רכיבים אורגניים. זאת לעומת החלקות אחרות, שהרבה פעמים מתבססות על כימיקלים מזיקים. ההחלקה מכילה רכיבים כמו ויטמינים, נוגדי חמצון ומינרלים שמיטיבים עם השיער. 

בנוסף, היא מכילה חומצות אמינו שתורמות להחלקת השיער, שכן הן מרחיבות את קשרי הגופרית בחלבון הקראטין. כיוון שהחלקה אורגנית מכילה חומרים טבעיים וחשובים, היא נחשבת גם להחלקה משקמת שיכולה לשקם את השיער מנזקים שנגרמו מהחלקות קודמות.

המדריך המלא להחלקות שיער>>>

איך מתבצעת ההחלקה?

לאחר חפיפה ופן לשיער, מורחים את החומר האורגני על השיער ועוטפים את השיערה בצורה עדינה ומדויקת. 

לאחר כשעה שוטפים חלק מהחומר וממתינים לייבוש השיער. כעת מיישרים את השיער עם מחליק, בצורה מקצועית, מדויקת ויסודית. לאחר מכן שוטפים את החומר מהשיער, ואחרי פן לשיער התהליך מסתיים. התהליך כולו יכול לארוך מספר שעות, כתלות בכמות השיער.

למי החלקה אורגנית מתאימה?

למעשה, החלקה אורגנית יכולה להתאים לכולן. כיוון והיא נחשבת להחלקה משקמת, היא לא מזיקה לשיער ולכן מתאימה לכל מי שמעוניינת בשיער בריא עם בוסט של ויטמינים ומינרלים. 

היא יכולה להתאים לבעלות שיער מתולתל, גלי, צבוע וכן גם חלק ודק.

כמה זמן מחזיקה החלקה אורגנית?

החלקה אורגנית מחזיקה מספר חודשים, ועד שמונה חודשים בסך הכל. משך הזמן תלוי הרבה פעמים בקצב גדילת השיער, באופי השיער ובסוג השיער. 

כמו כן, התוצאות תלויות גם במעצב השיער ובנסיונו; ככל שהתהליך מתבצע בצורה מדויקת ומקצועית יותר, כך התוצאות יישמרו יותר.

החלקות שיער - כל נותני השירות באתר גלמז>>>

כיצד ניתן לתחזק את ההחלקה?

כדי לשמור על התוצאות לזמן ממושך ככל האפשר, מומלץ להשתמש אך ורק בשמפו שמתאים להחלקה אורגנית ולחזק את ההחלקה עם מסכה מזינה ייעודית. 

אחרי כל מקלחת מומלץ לעשות פן לשיער בטמפרטורה נמוכה וכן למנוע חשיפות ממושכות לשמש.

כמה עולה החלקת שיער אורגנית?

מחיר של החלקה אורגנית תלוי בהרבה מאוד פקטורים, ביניהם כמות השיער ואורך השיער. המחיר תלוי כמובן גם במעצב השיער, בניסיונו ובמקצועיותו. לרוב, החלקה מלאה של השיער לא תעלה פחות מ-1500 שקלים. 

כמובן, יש להיזהר מחיקויים ולדאוג שלא מבטיחים לכן החלקה אורגנית אך בעצם מבצעים החלקה אחרת. 

מעוניינת בהחלקה אורגנית? מצאי את המספרה המתאימה!

אם החלטת שאת מעוניינת בהחלקה אורגנית, עכשיו עלייך למצוא את מעצב/ת השיער הטוב ביותר למשימה. 

אתר גלמז מאגד את אנשי המקצוע הכי טובים בישראל, כך שתוכלי למצוא מעצב שיער ליד ביתך, לקרוא ביקורות ולקבוע תור בלחיצת כפתור!