החלקת שיער מקצועית - כל השיטות והדרכים לשיער מדהים

October 23, 2022
נכתב ע"י
כתבת אורחת
החלקת שיער מקצועית - כל השיטות והדרכים לשיער מדהים

על אף ששיער גלי ושיער מתולתל מגיעים עם הרבה יתרונות, נשים רבות מעוניינות בהחלקת שיער. אותן נשים מעוניינות בשיער חלק ומלא ברק, כזה שלא מצריך תחזוקה קבועה או התעסקות מיוחדת כדי להישאר זוהר ונטול קרזול. 

שיער חלק ניתן לעצב בקלות וליצור לוקים שונים ומגוונים ותספורות נשים נוצצות

אם אתן מחפשות לבצע החלקת שיער, כדאי להכיר את הסוגים השונים של החלקות שיער שניתן לבצע במספרה באופן מקצועי ולזכות בלוק של מיליון דולר. 

בכתבה הבאה תוכלו להכיר את השיטות הנפוצות ביותר להחלקת שיער, ולבחור את השיטה המתאימה לכן ולצרכים שלכן. 

שיטות נפוצות להחלקת שיער

כשמדברים על החלקת שיער, בדרך כלל מדברים על אחת משלוש השיטות המוכרות הבאות. שימו לב, לא משנה באיזו שיטה להחלקה לשיער מתולתל בחרתן, תמיד חשוב לבחור אך ורק במומחי החלקות לביצוע ההחלקה!

  • החלקת קרטין - החלקת קרטין, שנקראת גם החלקה ברזילאית, הפכה נפוצה מאוד בשנים האחרונות ונחשבת לאחת השיטות הבטוחות ביותר להחלקת שיער. השיטה הזו עושה שימוש בקרטין, שהוא חלבון שבונה את השיער שלנו באופן טבעי. 

עם השנים ייצור הקראטין הטבעי בגוף פוחת; בהחלקת קראטין, מומחי החלקות מוסיפים שכבה של קרטין לקרקפת השיער וכך מזינים את השיער ושומרים עליו חלק וזוהר. 

לאחר יישום הקרטין, משתמשים במחליק איכותי שסוגר את הקרטין בתוך השיערה וכך מפחית קרזול ושומר על שיער חלק לטווח הארוך. הטיפול נחשב לא מזיק, נשמר לטווח הארוך (כחצי שנה) ומאפשר שימוש חוזר בעת הצורך.

  • החלקה יפנית - החלקה נוספת שכדאי להכיר היא החלקה יפנית, החלקה שעושה שימוש בחום ובחומרים כימיקליים. במהלך טיפול ההחלקה דואגים לרופף ולשבור את קשרי החלבון בשיער ולאחר מכן מעצבים אותם מחדש לפי הצורך. כאשר שוברים את הקשרים האלו בשיער גלי או מתולתל, הוא הופך באופן אוטומטי לחלק. 

ההצלחה של ההחלקה הכימית תלויה לחלוטין באיש המקצוע - איש מקצוע מומחה יודע בדיוק כמה קשרים יש לשבור כדי לא ליצור שיער דליל ומקורזל מדי. זהו טיפול ארוך שנמשך עד שמונה שעות, אך נשמר במשך שישה-שבעה חודשים. 

הוא נחשב להחלקה הקלאסית ביותר, אך חשוב לדעת שזוהי ההחלקה שנחשבת למזיקה ביותר לטווח הארוך, בגלל השימוש בחומרים כימיים ובחום גבוה. 

  • החלקה אורגנית - סוג נוסף של החלקת שיער הוא החלקה אורגנית. החלקה אורגנית, בניגוד להחלקה כימית, לא עושה שימוש בכימיקלים או בחומרים מזיקים אחרים. 

בסוג ההחלקה הזה, מורחים על השיער מסכה ייחודית עם רכיבים טבעיים המסייעים לשמור על שיער חלק - רכיבים כאלו הם למשל ויטמינים, מינרלים ונוגדי חמצון שונים. לאחר שמורחים את החומר על השיער לזמן ממושך, מסירים אותו ומייבשים את השיער עם מייבש קרמי (מייבש שאינו פועל על חום ולכן גם לא פוגע בשערה). 

החלקה אורגנית נחשבת להחלקה טבעית, שלא רק שלא מזיקה לשערה אלא אף משקמת את השיער ועוזרת לשמור עליו בריא לאורך זמן.

החלקת שיער רק אצל מומחי החלקות

לא משנה באיזו שיטה בחרתן, תמיד חשוב לבחור לבצע החלקת שיער אצל ספרים המומחים בהחלקות. החלקה שלא נעשית בצורה נכונה או מקצועית יכולה לגרום לנזק משמעותי לשיערה ואף לשרוף את השיער. הנזק הזה יכול להוביל לתהליך שיקום ארוך ומורכב, ואתן לא רוצות להגיע לשם.

לכן, חשוב למצוא בעלי מקצוע מומחים ומקצועיים שידעו לספק לכן בדיוק את הלוק שאתן מחפשות. באינדקס בעלי העסקים של גלמז תוכלו למצוא את מעצבי השיער המובילים בארץ שעושים את כל סוגי ההחלקות. תוכלו למצוא מעצב שיער שנמצא באזור מגוריכן, לקרוא ביקורות ולהזמין תור בלחיצת כפתור!