מהן השיטות והדרכים להשיג ריסים ארוכים יותר?

September 4, 2022
נכתב ע"י
נילי חן-אבידן
מהן השיטות והדרכים להשיג ריסים ארוכים יותר?

ריסים ארוכים, שופעים וצפופים מוסיפים הרבה מאוד למראה הפנים ויוצרים מראה מהפנט, עוצמתי ומושך

לצערנו, לרבות מאיתנו ריסים דלילים וקצרים, בין אם מסיבות גנטיות, בגלל צורת העין או מחסור בויטמינים מסוימים.

נוסף לסיבות אלו, דלילות הריסים יכולה לנבוע גם מגיל מתקדם, חוסר איזון הורמונלי או שפשוף חזק מדי של אזור העיניים. 

למזלנו, יש לא מעט שיטות טבעיות להארכת ריסים שיכולות לעודד את צמיחת הריסים וכן לתרום לריסים ארוכים ושופעים.

הכתבה הבאה תבהיר לך כל מה שצריך לדעת על שיטות להארכת והלחמת ריסים.

שיטות ודרכים להארכת ריסים

יש שיטות שונות להארכת ריסים - מהלחמת ריסים, דרך תוספי תזונה ותכשירים ועד עיסויים והברשות. אלו השיטות המובילות ביותר להשגת ריסים ארוכים: 

הלחמת ריסים - הלחמת ריסים היא שיטה נפוצה להארכת ריסים. בשיטה זו, עושים שימוש בריסים מלאכותיות שעשויות משי או חומר סינתטי קל משקל ומדביקים אותם ישירות על הריסים הטבעיים. בהלחמת ריסים, איש המקצוע מדביק את הריסים באמצעות דבק ייחודי לפי צורת העין והצורך הספציפי וכן לפי שיטת השזירה הנבחרת והמתאימה ביותר לסוג העין.

לרוב, התוצאה מחזיקה מספר שבועות ויש צורך במילוי קבוע כדי לשמור על התוצאה לטווח הארוך. 

הברשת ריסים - מעבר להלחמת ריסים, ישנן שיטות נוספות להארכת ריסים כמו הברשת ריסים. הברשה של הריסים היא דרך מצוינת ליצור אפקט של ריסים ארוכים יותר וכן גם לעודד את הצמיחה שלהם. פשוט השתמשו במברשת ריסים כדי להבריש את הריסים החוצה בתנועה עדינה. 

עיסוי עפעפיים - ישנן עוד שיטות טבעיות להארכת ריסים כמו עיסוי עפעפיים. עיסוי באזור העפעף ולצד הריסים עוזר להגביר את זרימת הדם באזור.

זרימת דם טובה מעודדת את הריסים לצמוח ולגדול. זה קל ואפילו נעים - פשוט השתמשו באצבעות כדי לעסות בעדינות את אזור העפעף!

שימוש בשמנים - גם שימוש בתכשירים טבעיים יכול לעודד את צמיחת הריסים הטבעית. למשל, שמן זית יכול לסייע בצמיחת הריס ולחזק את הריסים. שמן זית עשיר בחומצות שומן שמרככות ומוסיפות לחות לריס.

השתמשו במברשת מסקרה לא משומשת, טבלו בשמן והברישו בזהירות את הריסים. ניתן להשתמש גם בשמן קיק או בשמן קוקוס.

תוספי תזונה - תוספי תזונה מסוימים יכולים לעזור להשיג ריסים ארוכים יותר. ויטמין E, למשל, יכול לעודד צמיחה של ריסים חזקים ומלאי לחות. תוסף תזונה נוסף שיכול לסייע הוא ביוטין. אם יש לכם מחסור בברזל, וויטמין B12, חלבון או ויטמין D - גם מילוי המחסור יכול לסייע לצמיחת ריסים. 

מסקרה - מסקרה, כמובן, היא גם דרך מעולה להשגת מראה של ריסים ארוכים יותר. מומלץ לבחור במסקרה ששמה את הדגש על ריסים ארוכים ומלאים יותר. כמו כן, ישנן מסקרות שפועלות גם לחיזוק הריס, מה שיכול לתרום לריסים טבעיים חזקים.

בנוסף, כדי למנוע דלילות של הריסים, מומלץ לשמור על תזונה מאוזנת, לנקות את הריסים באופן יומיומי עם שמפו המיועד לעיניים, להשתמש במוצרי איפור איכותיים, להפחית שימוש במעגל ריסים (שיכול לתלוש את הריסים ולעכב את צמיחתם), וכן לדאוג תמיד להסיר את איפור העיניים לפני השינה! 

מחפשת לעשות הלחמת ריסים? היכנסי עכשיו לאינדקס של גלמז!

בין אם יש לך אירוע חשוב או שאת פשוט רוצה ליהנות ממראה של ריסים ארוכים, תוכלי לבצע טיפולי הלחמת ריסים מקצועיים וטיפולים נוספים להארכת ריסים אצל אנשי מקצוע מתחום הקוסמטיקה המתמחים בטיפולי ריסים.

באינדקס בעלי העסקים של גלמז תוכלי למצוא אנשי מקצוע בתחום הלחמת ריסים שנמצאים בסביבת מגורייך, לקרוא תגובות וביקורות על התוצאות וכן לקבוע תור להלחמת ריסים בלחיצת כפתור!