אישה ביונית

מספר הדברים שהחברה מצפה מנשים להשיג ולהגשים לא משיקה למספר השעות הקיימות ביממה אחת. יחד עם זאת, הצלחנו לאתר חמש נשים מדהימות שהיום שלהן מלא עד אפס מקום ועדיין מצליחות להשאיר זמן לטיפוח ואהבה עצמית. טקסט מעורר השראה

October 19, 2022
נכתב ע"י
נילי חן-אבידן
אישה ביונית

את כל חיי העברתי בתחושה שאני מאוד עסוקה

הייתי מסיימת כל יום במשרד בין 18:00-20:00, עייפה מכדי לעשות משהו אחר מלבד לרבוץ על הספה מול הטלוויזיה ולטפוח לעצמי על השכם על איזה יופי של עבודה אני עושה. ואז נולדה ביתי בכורתי המושלמת שטרפה את כל הקלפים וצחקה אלי בבוז עם עיניה השובבות, כאילו אומרת לי "חכי איזה בית ספר אני אעשה לך, מפונקת". מבוהלת מהרעיון לשלב בין עבודה לגידול של צאצאית הפלא או בשמה המעודכן "יושבת ראש ארגון הטרור העולמי", החלטתי לעזוב הכל ולהשקיע את עצמי בגידולה ובהמשך בגידולה של אחותה הקסומה המזוהה כ"מהנדסת ראשית ואחראית אירועים" באותו ארגון ממש. כמה גאווה.

על כל פנים, לא הבנתי אף פעם איך נשים אמיתיות, כאלו עם דופק והכל, מצליחות לעשות הכל ביחד: גם למלא את היום שלהן עד אפס מקום וגם להראות מהמם בזמן שהן נמצאות יום שלם מחוץ לבית. תמיד חשדתי שהן קיבלו בשושו כמה שעות נוספות ליום שלהן. אז בגלל שאני חטטנית וגם כי משלמים לי, החלטתי לבדוק עם נשים כאלו שמצליחות, איך הן לעזאזל עושות את זה.  


בר קיאסי סבג

גיל: 28

סטטוס משפחתי: נשואה + כלב

מקצוע: מנהלת תוכן וסושיאל בחברת אשת טורס.

מה את עושה בנוסף: לומדת לתואר שני בעריכת לשון, כותבת ועורכת תוכן לחברות פרטיות.

איך היום שלך נראה? אני קמה מוקדם, עושה המון רעש להעיר את בעלי "בטעות" כדי שיקפיץ אותי לעבודה, מתארגנת, מגיעה לעבודה, חוזרת הביתה רק בסביבות 19:30-20:00, מטיילת עם הכלב ואז מגיע הזמן שלי עם בעלי. אנחנו אוכלים ביחד ומשתדלים לראות איזה סרט טוב או אפילו לצאת.

שגרת טיפוח: בבוקר ובערב שוטפת פנים עם סבון אורגני ומורחת חומצה גליקולית. בקיץ מורחת מעל קרם הגנה לפנים ואז קרם פנים ובחורף רק קרם פנים. בנוסף לכל הכיף הזה, אני גם מתולתלת ולכן מקפידה לישון עם שיער רטוב. אני משפריצה על השיער תרסיס מי מלח (חבל לקנות תרסיס מוכן, אפשר להכין ממים ומלח מומס בתוך בקבוק ספריי שקונים בכל סטוק) ומעל זה קרם לחות.

מוצרי האיפור שלי מותאמים לעור שמן, אני משתמשת בפריימר, קונסילר, מייק אפ, פודרה, סומק, היילייטר בנקודות האור בעיניים, צללית לגבות ומסקרה. לגבי השיער - אני מקפידה להסתפר פעם בשלושה חודשים אצל ספרית מומחית לתלתלים שמספרת אותי רק כשהשיער יבש. יש לי גם אובססיה קלה לגבי הציפורניים שלי, לא תתפסו אותי בלי לק ג'ל מתוקתק. לקח לי המון זמן למצוא מישהי טובה שאני סומכת עליה, אני נוסעת אליה פעם בשלושה שבועות מחולון לרמת גן.

מה הדבר הכי קריטי מבחינתך בנושא הטיפוח? אפשר להגיד שהכל. מדובר בטקסים של ממש, אם אני מדלגת על אחד מהם יגידו לי למחרת שאני נראית חיוורת או ישאלו אם אני חולה.

במה הכי קשה לך להתמיד? קשה לי להקפיד לשתות לפחות ליטר וחצי מים. וכן, זה חלק מאוד מאוד חשוב בטיפוח עור הפנים (ובעצם לכל הגוף). אני יושבת ליד בקבוק מים, אבל יש ימים שפתאום מגיעה השעה 15:00 ואני מבינה שבקושי נגעתי בו. מה לא ניסיתי? אפליקציות תזכורת, ביקשתי מחברים בעבודה להגיד לי בכל פעם שהם שותים, אבל זה מאוד מאוד קשה לי להקפיד.

עד כמה זה מעסיק אותך? מאוד, זה גוזל זמן. אבל אין לי הרבה ברירות, יש לי עור מאוד שומני ושיער עם חיים משלו. זה מתסכל, לפעמים אני מוצאת את עצמי לומדת עד השעות הקטנות של הלילה ומתה לישון, אבל אין לי ברירה. לפעמים כשאני ובעלי חוזרים מאירוע אני כל כך מקנאה בו שהוא פשוט פושט בגדים ונכנס לישון!

מתי את משלבת את זה? משתדלת לקום מאוד מוקדם בבוקר, יש לי הסדר עם בעלי שהוא מוריד את הכלב בבוקר, מה שנותן לי עוד כמה דקות. בערב לפני השינה אני שמה מוזיקה בטלפון וקוראת לזה "הזמן שלי". זה עוזר לי גם להירגע קצת מכל היום.

האם את מרגישה שזה בא על חשבון דברים אחרים? בעיקר על חשבון שינה, שזה מבאס כי שינה היא חלק בלתי נפרד מטיפוח.

טיפ לאישה העסוקה איך להישאר זוהרת? להשתמש נכון בהיילייטר ולא להתבייש לחזור עליו במשך היום, להשתמש בפריימר טוב, לשתות לפחות ליטר וחצי ביום (לא תאמינו כמה זה משפיע על עור הפנים!), להחזיק ריבועי נייר סופג בקיץ - טפיחות עדינות על אגלי הזיעה בפנים עושות פלאים.


אין לי זמן ללכת לקוסמטיקאית
טניה אקסלרוד (צילום: אלבום פרטי)

טניה אקסלרוד

גיל: 34

סטטוס משפחתי: נשואה + 2

מקצוע: מנהלת לשכת מנהלת דן, שירותי בריאות כללית.

מה את עושה בנוסף: הסבת אקדמאיים לסיעוד שבסופה אהיה אחות מוסמכת. משתדלת בין כל העיסוקים האלה למצוא ולהקדיש זמן למשפחה.

איך היום שלך נראה? השקמה ב-5:30, בין 6:30 ל-7:30 בדרכים, בעבודה עד 15:30, לימודים מ-15:30 עד 20:30 (3 פעמים בשבוע + יום שישי). בעצם נשארים לי יומיים שאני בעבודה מ-7:30 עד 16:00 ואז בבית עם המשפחה (חוגים של הילדים וכדומה).

שגרת טיפוח: על הפנים אני שמה קרם יום, קרם לילה, קרם עיניים ומסכות פנים ביתיות, בעיקר כי אין לי זמן ללכת לקוסמטיקאית. מתאפרת כל בוקר, מקפידה לחפוף את השיער כל יום. מדי פעם משתמשת במסכות שיער, צבע, קראטין (החלקה), ובציפורניים אני עושה לק ג'ל.

מה הדבר שהוא קריטי מבחינתך בנושא הטיפוח? טיפוח הפנים ואיפור (לא מוגזם, אבל מייק אפ ומסקרה חובה) ושיער מסודר.

עד כמה זה מעסיק אותך? 30 דקות ביום בממוצע.

מתי את משלבת את זה? אני מתאפרת כל בוקר לפני היציאה לעבודה ועושה "ריענון" במהלך היום. את כל שאר הדברים אני עושה ברגעים המעטים שאני נמצאת בבית.

במה הכי קשה לך להתמיד? קשה להתמיד בהכל, האמת, חוץ מהאיפור שזה כבר חלק מסדר היום. הבעיה הכי קשה היא בהקפדה על קרמים וציפורניים, כי לא תמיד יש זמן.

האם את מרגישה שזה בא על חשבון דברים אחרים? לפעמים כן, בכל זאת זה גוזל זמן אבל יש דברים שלא מוותרים עליהם.

טיפ לאישה העסוקה איך להישאר זוהרת? להשתדל לישון טוב עד כמה שניתן, להשתדל לחייך גם כשקשה – אלה הדברים שהם א'-ב' מבחינתי מעבר לכל הזוהר "המלאכותי" של טיפוח ואיפור. אישה מאופרת ומטופחת עם פרצוף חמוץ לא שווה כלום.

מרלין יעקבי

גיל: 51

סטטוס משפחתי: נשואה + 3

מקצוע: בעלים ומנהלת גן ילדים פרטי.

מה את עושה בנוסף: מתאמנת שלוש פעמים בשבוע בסטודיו. מנהלת את כל מה שקשור לבית שלי (עושה הכל לבד), קוראת ספרים, כותבת שירים, חברה בחוג המטייל אחת לחודש ומוצאת זמן למפגשים חברתיים. לפני כשנה וחצי סיימתי לימודי חינוך ופסיכולוגיה באוניברסיטה הפתוחה.

איך היום שלך נראה? מתעוררת בסביבות 5:30, מארגנת אוכל לצהרים, מתארגנת ויוצאת לגן ב-7 בבוקר. חוזרת ב-13:00 הביתה להפסקה וחוזרת לגן ב-15:00, מסיימת ב-17:00. פעם בשבוע יש לי יום חופש שבו אני עורכת קניות, מנקה, מבשלת, אופה. אחרי סידורים שקשורים בגן וקצת זמן איכות עם בעלי - הולכת לישון לקראת חצות.

שגרת טיפוח: מקפידה בכל בוקר למרוח סרום לפנים, קרם יום וקרם הגנה. איפור – כולל מייק אפ, פודרה, סומק, אודם ורימל. בערב מנקה עם סבון מיוחד את הפנים ושמה קרמים ללילה. אני מבקרת אחת לשבוע במספרה לפן, אחת לחודשיים צבע/גוונים. אחת לשלושה שבועות אני עושה ציפורניים ומסדרת גבות, אחת לחודשיים פדיקור. בנוסף, אני מקפידה כל שלושה חודשים להגיע לטיפול פנים אצל קוסמטיקאית.  

מה הדבר שהוא קריטי מבחינתך בנושא הטיפוח? הכי קריטי עבורי זה הפנים והשיער, זה המראה שלנו, הדבר הראשון שרואים, הרושם הראשוני.

במה הכי קשה לך להתמיד? אני משתדלת להתמיד בהכל. מודה שבפדיקור בחורף אני פחות מתמידה.

עד כמה זה מעסיק אותך? זה דורש ארגון ביומן. זה מעסיק אותי ברמה שבועית כשמדובר במטפלים חיצוניים, ובנוסף אני מקדישה 20 דקות בבוקר ובערב. בגדול אני לא מתעסקת בזה כל הזמן אבל יודעת תמיד מתי יש לי תור. בתום כל תור קובעת תור נוסף, ככה אני לא מפספסת שום דבר והכל מתועד ביומן.

מתי את משלבת את זה? קובעת תורים לאחר הצהריים, לעיתים להפסקת הצהרים שיש לי או ביום חופשי כשאין לי אופציה אחרת.

האם את מרגישה שזה בא על חשבון דברים אחרים? לא, זה לא בא על חשבון דברים אחרים, ברגע שלמדתי לארגן את הזמן עושה דברים במקביל, שיחות טלפון, מיון תמונות בנייד. לא מבזבזת את הזמן.

טיפ לאישה העסוקה איך להישאר זוהרת? טיפ חשוב – לפני שאתן יוצאות למספרה או לקוסמטיקאית, תתקשרו אליהן על מנת לוודא שאין עיכוב. כך תחסכו המון זמן בהמתנות מיותרות. בנוסף, אם קובעים מראש תורים אז נבנית שיגרת טיפוח קבועה וכך לא יתפסו אותך אף פעם לא מוכנה. והכי חשוב: תחייכי, הזוהר הטבעי הוא הטוב ביותר והמשלים הטוב ביותר לאיפור.


פורסת משטח פעילות ומתחיל הקרנבל.
חגית קוזי (צילום: אלבום פרטי)

חגית קוזי

גיל:  33

סטטוס משפחתי:  גרושה + 1

מקצוע: מנהלת רכש ויבוא.

איך היום שלך נראה? קמה בסביבות השעה 6:00, מצחצחת שיניים, קפה, מעירה את העולל (ריף, בן 8 חודשים) ב-6:30 להנקה עד 7:00. מחליפים חיתול, בגדים, קצת נישנושים, חיבוקים ונישוקים ואז אני מתארגנת לעבודה. ההתארגנות כוללת: מחליק/פן, איפור (דמי מייקאפ עם מקדם הגנה, פודרה סומק, מסקרה ופיקס פלוס), מתלבשת, מתבשמת ואז לוקחת אותו למטפלת.

30-45 דקות על הכביש, עד 8:15 מגיעה למשרד, עובדת עד 16:00 ושוב 30 דקות נסיעה בחזרה. ב-16:30 אוספת מהמטפלת ומתחילה "משמרת אמא" בבית. פורסת משטח פעילות ומתחיל הקרנבל. בסביבות 18:00, פיהוק ראשון וריף באמבטיה, ועד הפיהוק השני הוא כבר מקולח, מסורק ומולבש ומתחיל לאכול דייסה. ב-19:00 הוא כבר חולם, ואז מגיע הזמן שלי.

לפעמים נכנסת קצת למטבח, מכינה איזה תבשיל או אופה, מכבסת או תולה, בקיצור, עבודות בית, עד 20:30. אחר כך זהו זמן המקלחת שלי שכולל גם הסרת איפור עם חלב פנים ומי פנים, פילינג לשפתיים (כן, יש כזה דבר) ומסכת הזנה/פילינג. לאחר המקלחת מקפידה על קרם עיניים, סרום לריסים וקרם לילה. קופצת לתוך פיג'מה, מכינה לי ארוחת ערב ומסיימת בתה ירוק. בסביבות 22:00 קופצת עם הלפטופ למיטה וזאת עד להתעלפות מוחלטת, לרוב ב-24:00.

שגרת טיפוח: BB CREAM חובה בכל בוקר, סרום גדילה לריסים, סקראב לשפתיים, קרם עיניים וקרם לילה. סרום ומחזק ציפורניים פעם בשבוע (כרגע אני משקמת אחרי בנייה), חידוש בליאז' פעם ב-6 חודשים, צבע (שטיפה) כל חודש עד חודש וחצי. משתמשת בסרום לשיער לאחר כל חפיפה.

מה הדבר שהוא קריטי מבחינתך בנושא הטיפוח? לחות לשיער, אני משתמשת המון בפן ובמחליקים ולכן חייבת להזין. פנים - ניקיון והזנה יומיומית.

במה הכי קשה לך להתמיד? קרם גוף ורגליים - זה חשוב ואני ממש משתדלת, אבל שוכחת כל פעם.

עד כמה זה מעסיק אותך? לא יודעת אם לקרוא לזה מעסיק, זה די על אוטומט.

מתי את משלבת את זה? במהלך היום ובנוסף דברים קבועים כמו קוסמטיקאית/מניקור/מספרה – בימי שישי בבוקר כשריף בגן.

האם את מרגישה שזה בא על חשבון דברים אחרים? לא, אני מארגנת היטב את הזמן.

טיפ לאישה העסוקה איך להישאר זוהרת? פריט איפור קטן בתיק אף פעם לא מזיק.

שם: שיראל אברהמי

גיל: 26

סטטוס משפחתי: נשואה + 3

מקצוע: יזמית אופנה ובעלים של אתר האופנה "שיראל אברהמי".

איך היום שלך נראה? 7:00 - מארגנת את הילדים לגנים, ב-8:00 מתחילה להתארגן, 9:00  - נכנסת למשרד ריחנית ומטופחת יוצאת לפגישות עבודה וביקור במפעלי היצור. 15:00 - יוצאת לאסוף את הילדים הישר לארוחות צהריים. בערב, מקלחות ופנאי בבית. 21:00 - נכנסת למקלחת ולאחריה שגרת טיפוח הכוללת פילינג עדין לפנים, קרם פנים להרגעת העור, קרם פנים נגד אור כחול של אסתי לאודר, סרום לעור זוהר וחלק ושמן לילה לעור הפנים. - 22:30 הולכת לישון. במידה ואני בטיסות עבודה, בהן אני עובדת 24 שעות, אני מתכוננת מראש עם ציפורנים נקיות, שיער מסודר וחפיפה יסודית לפאה. אני גם לוקחת תיק עם מוצרי טיפוח שהם חובה, בעיקר קרם להגנה מנזקי מזג אויר וטיסות.

שגרת טיפוח: מקפידה להשתמש בקרם פנים איכותי עם מסנן קרינה גבוה לפני האיפור בבוקר, משקיעה בסרום לילה ומטפחת את עור הפנים בעיסוי קצר עם קרם איכותי כל ערב. מקפידה על לק ג׳ל נקי וייצוגי. לדעתי ציפורנים הן מרכיב חשוב בהופעה של אישה מטופחת ומסודרת. בנוסף, שולחת את הפאה לחפיפה בכל שבוע כדי שתריח נפלא ותהיה חלקה כמשי. פעם בחודש ניגשת לקוסמטיקאיות לקבל טיפול פנים זוהר ועמוק לעור נקי.

מה הדבר שהוא קריטי מבחינתך בנושא הטיפוח? ציפורניים ושיער. אישה יכולה להיות נאה גם ללא איפור, אך לציפורניים נקיות ולשיער מסודר אין תחליף.

במה הכי קשה לך להתמיד? חפיפה של הפאה. אני דוחה את החפיפה ביום-יומיים לפעמים, כי אני אוהבת את המראה הגלי הטבעי שלה, ופחות את מראה הפן החלק והמהוקצע.

עד כמה זה מעסיק אותך? ברמת ההתארגנות המושקעת. לא פחות מזה.

מתי את משלבת את זה? בבוקר אחרי הטיפול בילדים ובלילה לפני השינה.

האם את מרגישה שזה בא על חשבון דברים אחרים? לא. לכל דבר יש את הזמן שלו, ועם ניהול זמן נכון אישה יכולה לעבוד, להיות אם ולא פחות מכך גם להיות מטופחת וקשובה לעצמה.

טיפ לאישה העסוקה איך להישאר זוהרת? על סדר וניקיון אישי אל תתפשרי. לכי על המוצרים היוקרתיים ואל תתפתי למותג זול. בטיפוח זה קריטי. אל תחשבי שלא רואים את הציפורניים שלך! רואים ועוד איך. כדאי לסדר אותן מבעוד מועד ולצאת מהבית לכל פגישה או יום עבודה ייצוגי עם ציפורנים נקיות ומטופחות, צבועות בלק יפה ונשי. הפרטים הקטנים הם אלה שעושים את ההבדל.

אז אחרי שממש התעייפתי רק מלשמוע על סדר היום של אלו, שגרמו לי להרגיש אישה נחותה ולא יעילה בעליל, הבנתי שנשים עסוקות מגיעות בכל מיני צורות, בגילאים שונים ומתחומים מאוד מגוונים. גיליתי שהכל זה עניין של ניהול זמן נכון ושל סדרי עדיפויות. אם לומר את האמת, בעידן של היום, רוב הנשים המטופחות היו יכולות להופיע בכתבה הזאת.

יחד עם זאת, יש נשים שמראש מוותרות על הטיפוח, בפרט כשהעומס כולל גם אימהות. בסופו של דבר כולנו נדרשות לעמוד בסטנדרט כל כך גבוה עד שלפעמים נראה שהוא לא אפשרי. הדבר היחיד שנשאר לנו הוא להשקיע בעצמנו כי אף אחד אחר לא יעשה את זה בשבילנו (אלא אם את קים קרדישאן). בכל מקרה, עד שתסגרי את השער הראשון שלך, המשיכי בעבודה הטובה שאת עושה בשמירה על עצמך ולא פחות חשוב – תזכרי לעצור מדי פעם ולנשום. שמעתי שחמצן, כמו חיוך, נהדר לעור הפנים.

בא לך להתפנק? כל אנשי הביוטי המומלצים מחכים לך באתר