התנסות אישית בטיפול הרמת ריסים

למה להסתמך על שמועות אם אפשר ללכת לבדוק בעצמך את ההיסטריה החדשה בתחום הריסים? ריסיי ואני התמסרנו לידי הקוסמטיקאית וחזרנו עם תוצאות ורישומים מהרמת ריסים

June 1, 2022
נכתב ע"י
נילי חן-אבידן
התנסות אישית בטיפול הרמת ריסים

מסקרה היא דבר נפלא. היא מאריכה את הריסים, מעבה אותם ובמידת הצורך מכינה לנו קפה

היא דבר כל כך נפלא, אבל היא כועסת כשאת עושה אפצ'י ומדי פעם אוהבת להטריל ולהידבק לעפעפיים במקומות ממש לא קשורים. רגעי השיא שלנו ביחד הם כשאנחנו, לא עלינו, בוכות (זה לא אנחנו, זה ההורמונים) או סתם מזיעות. 

אז העולם מתקדם, כך מסתבר, ומאז המצאת המסקרה במאה ה-19 נוספו לחיינו רעיונות חדשים ומקוריים כיצד להפוך את הריסים שלנו לאטרקטיביים. בערב שבת, זימרה לי קרובת משפחה על טיפול שרץ בין חברותיה ונקרא "הרמת ריסים". "הלחמה", תיקנתי אותה. "לא, לא. הרמה!" היא התעקשה.

אחרי שהתעמקתי בפרטים גיליתי שמדובר בטיפול שמעולם לא שמעתי עליו. "לוקחים את מה שהטבע נתן לך ומרימים. ככה, מראה טבעי, כמעט כמו מסקרה". 

איך יכול להיות שחובבת מסקרות שכמוני פספסה טיפול כזה?! אחרי שלא ישנתי ימים שלמים, החלטתי לשלוח את עצמי להתנסות בטיפול וחזרתי על מנת לשתף בממצאים. 

מודה שהגעתי עם חששות. בכל זאת מדובר בעיניים ובכל זאת הכינו אותי לכך שזה טיפול שאורך זמן לא מבוטל. "כמה זמן זה בערך?" שאלתי את הקוסמטיקאית היפיפייה כשנמלטה פנימה מהגשם החזק ששטף את רחובות נווה צדק. "שעה ועשרים בדיוק", היא צחקה במבטא קולומביאני תוסס, "מדובר בחומרים כימיים אז כל דקה חשובה", היא סיכמה. בלעתי את הרוק והתיישבתי על הכיסא הגדול והמפנק. 

(צילום: shutterstock)

"הבאת מוזיקה או איזה ספר מוקלט?" היא שאלה. "לא", עניתי בחשש. "לא נורא, בדרך כלל בנות מביאות על מנת שלא ישעמם להן כשהן עם עיניים עצומות כל כך הרבה זמן, אבל זאת פעם ראשונה – יהיה בסדר", הבטיחה. 

אני נושמת את נשימותיי האחרונות לפני כיבוי האורות ואז הקוסמטיקאית פוצחת בדקלום שניכר שעשתה מספר פעמים רב. 

"זה טיפול כיף ולא כואב: 

חומר מעגל – 20 דקות

חומר סוגר (מחזק את התוצאה) – 20 דקות

חומר צובע – 10-15 דקות 

חומר בעל מאפיינים של סרום לחיזוק הריסים – 2-3 דקות

אם נוסיף את הנחת החומרים, השמה והורדה של פאצ'ים (מדבקות) נגיע לזמן המדויק – שעה ועשרים".

הרמת ריסים בפעולה
(צילום: shutterstock)

הקוסמטיקאית סיימה את הנאום ולפתע הכל נהיה שקט וחשוך

ניסיתי לזהות את הקולות מסביב, להתאים את המבטא למטפלת. לרגע חזרתי לפעם ההיא שהתנסיתי בחוויה של ארוחה בחשיכה במרכז "נא לגעת". הרגע הזה שהגוף לשנייה קצרה הופך להיות משותק ולא יודע להתמודד עם הסיטואציה. פתאום, בלי שהתבקשתי לעשות שום דבר, כל חושיי האחרים נדרכו. פתאום כל מלמול מהחדר השני נשמע בחוזקה ובאופן ברור. 

לפתע ליד אוזני הימנית הפציע קול קרוב ומוכר – הקוסמטיקאית המהממת שבה אלי. התחלנו לשוחח על כמה החוויה הזאת מוזרה. ככה סתם לשכב בחוסר מעש, עיניים עצומות ולא בשביל לישון. כמה מוזר זה שבעולם כמו שלנו שהעיניים שלנו דבוקות למסכים וממהרות לקלוט את הדבר הבא. לא לפספס שום דבר.

ופתאום...שקט. לרגע אחד יכולתי להתרכז רק בקול שלה שליווה אותי והנחה מתי יכול להיות שיעקצץ לי קצת ולחוש מבעד לקול את האמפתיה שלה כשאמרה שהיא מבינה את אי הנוחות בהתעסקות בעין. לא הרגשתי דבר מהדברים מפניהם היא הזהירה. לא היה שום דבר שונה או מציק מלבד החשכה בה הייתי שרויה. ככל שהזמן עבר, לאט לאט התרגלתי לחושך.

אפילו הצלחתי לנהל איתה שיחה קולחת על חיינו כנשים וכאימהות ועל כך שהיא עזבה הכל והגיעה לארץ ישראל אחרי האהבה. אני חייבת להודות שבאיזה שהוא שלב התחלתי לנסות ולשחזר בראש את פניה - אותן ראיתי לזמן מאוד קצר לפני הטיפול. 

(צילום: shutterstock)

ולא רק את פרצופה של אנדריאה הסתקרנתי לראות, אלא את עצמי. לראות מה קורה שם בעיניים שלי שאני לא מרגישה. לא פחות סיקרנו אותי הקולות במקום שהלכו וחזרו והסתובבו בצורה חופשית. בשלב מסוים ביקשה הקוסמטיקאית ממנהלת המקום, לשים לי מוזיקה שתנעים את זמני. גם אם הייתי בוחרת בעצמי את המוזיקה לא הייתי יוצרת פלייליסט מושלם שכזה.

הפלייליסט היה בניחוח צרפתי וקפץ בין שירי אהבה ישנים וחידושים מפתיעים. מבלי ששמתי לב הזמן עבר ושמעתי את הקוסמטיקאית צועקת מהצד השני של החדר כי נותרו לי "45 שניות!". 

אחוזת התרגשות ואחרי טיפול מנצח של קוסמטיקאית מבית GLAMZ חיכיתי בסבלנות לראות את התוצאות. כמו אחרי ניתוח הסירה הקוסמטיקאית את הפאצ'ים מהעיניים שלי ומיהרה להביא לי ראי על מנת לראות את התוצאה.

הריסים שלי - אבל מורמים אל על

אני מודה שציפיתי שאפתח את עיני וריסיי יהיו כאילו היו של המלכה האם קים קרדשיאן

בפועל, נשארתי עם הריסים המהממים שלי שהיו מורמים אל על למרומים. אין ספק שקיבלתי את מה שהובטח לי, גם אם זה פתח לי את התיאבון ליהנות ממניפה יותר מרשימה וצפופה בעתיד. בינתיים אין ספק שהמבט שלי שודרג בכמה רמות ואף נחסכה לי האבקות במסקרה כל בוקר לחודשים הקרובים. הברשה קלה בכל צד ואני מוכנה לצאת.

הרמת ריסים - לסיכום: 

זמן הטיפול: שלושת רבע שעה עד שעתיים 

עמידות: חודשיים – שלושה  

מחיר: 200-600 ₪   

הגבלות: אסור לשטוף את העיניים 24 שעות

להצטייד ב: מוזיקה או ספר מוקלט

רוצות גם אתן ליהנות מטיפול הרמת ריסים? כל המקצועניות מחכות לכן עכשיו באתר