לא סולחות - נשים שהתחרטו על הרגע שהגיעו לטיפול ביוטי

לכבוד יום כיפור החלטנו להעביר את הבמה אליכן, לשמוע מי מבעלי המקצוע בתחום הביוטי חייב לכן סליחה. לקרוא, לכעוס וללמוד

7/10/2019
נכתב ע"י
נילי חן-אבידן
לא סולחות - נשים שהתחרטו על הרגע שהגיעו לטיפול ביוטי
בחירת איש מקצוע בתחום הביוטי לעיתים לא פחות חשובה מבחירת רופא מומחה

אנשים רבים לא מבינים זאת, אבל בחירת איש מקצוע בתחום הביוטי לעיתים לא פחות חשובה מבחירת רופא מומחה. הרי שבצביעת שיער, בהחלקות, בטיפולי פנים ועוד משתמשים במוצרים שהם חלקם כימיים ויכולים, בשימוש לא נכון, לגרום לנזק בלתי הפיך.

לרגל יום כיפור, החלטנו לתת במה לכמה סיפורים של נשים, שבסך הכל רצו לעבור טיפולי יופי עברו חוויה שהייתה לחלקן מאוד לא נעימה ולחלקן אף הרסנית. גם אם הן לא יקבלו בעקבות הכתבה את הסליחה שמגיעה להן, לפחות הן יוכלו להזהיר אחרות לבחור בקפידה את בעל המקצוע אליו הן הולכות.

אם תשאלו את טל (שם בדוי) בת 27, ביקורות ברשת יכולות להטעות: "לפני כשנה קבעתי תור למספרה בתל אביב. התלהבתי מהמקום כי גם המחיר היה מעולה. הייתי שלושה ימים לפני אירוע והייתה חתונה וקבעתי תור לסדר את הצבע. מפה לשם יצאתי ממעצב השיער עם כוויה כימית בקרקפת, דיממתי ממנה יומיים ולא יכולתי לשים את הראש על כרית מבלי שיבער לי הראש. הלכתי לרופאי עור ומפה לשם התעוררה אצלי סבוריאה (מצב דלקתי של העור). כל הקרקפת שלי פצעים וגירודים על בסיס יום-יומי. טיפולים בלתי פוסקים. פשוט סיוט".

גם ליה(שם בדוי) עברה חוויה לא פשוטה שהייתה מלווה בכאבים: "לפני מספר שנים הייתי בלחץ לעשות מניקור לפני אירוע חשוב ולצערי במקום, שבו אני עושה בדרך כלל לא היה תור פנוי. לכן נכנסתי לעסק של בחורה שאותה לא הכרתי עד אז. על ההתחלה היא נתנה לי הרצאה שלמה שאצבעותיי נראות לא מטופחות ואיך זה שאני כך מזניחה את העניין. כאשרהיא רצתה להסיר לק שהיה לי על הציפורניים היא ריססה עליהן לק לשיער ושפשפה בכוח עם צמר גפן. זה כאב נורא ולא הבנתי למה היא לא משתמשת במסיר לק. מסתבר שנגמר לה המסיר וזוהי "שיטה חלופית". אם לא די בכך, לסיום כאשר "טיפלה" בעור מסביב לציפורניים (קוטיקולה) היא כל הזמן גרמה לדימומים בעור. אחרי שראיתי שמבחינתה זה טיפול שגרתי עצרתי אותה באמצע ועזבתי את המקום בבכי. כאב לי נורא ובעיקר נפגעתי מהיחס שלה. זה היה הזוי וטראומטי ממש עבורי".  

אומנם הסיפורים של טל וליה לוו בכאב פיזי, אבל לפעמים מספיקה פגיעה בנפש בשביל לרסק אותנו יותר מכל כוויה או שיער קרוע: "הייתה תקופה לפני כמה שנים שהיו לי חצ'קונים אז החלטתי ללכת לקוסמטיקאית כי לא הרגשתי בנוח עם עצמי", מספרת מיכל (שם בדוי). "הגעתי למישהי שהמליצו לי עליה. קודם כל קיבלתי יחס מזלזל מעצם זהשאני נערה וכשבאתי לקליניקה חיכיתי לה הרבה זמן. כשהיא יצאה היא הסתכלה על הפנים שלי ואמרה שהמצב שלהן כל כך גרוע ששום דבר לא יעזור. אני, בתור ילדה בת 15-16 ללא ביטחון עצמי חזרתי בוכה ומדוכאת הביתה. האירוע הזה השאיר בי כאב עד היום".  

אין ספק שאין מקום בעולם הביוטי לחוסר מקצועיות שכזה שכן, גם אנושיות ושירות לקוחות חשובים לא פחות ממקצועיות בתחום הטיפול.

"חוויה נוראית שקרתה לי כשהלכתי לאיפור ושיער אצל מישהי בעיר שלי לקראת צילומי גיל שנה שלהבן שלי", מספרת טליה (שם בדוי). "כמובן שמראש התרשמתי מהעבודה של התמונות ששלחה לי ומהפייסבוק שלה. כשהגעתי היא התחילה לעצב את השיער והתחילה לקבל טלפונים מחברה שלה שחיכתה לה לנסוע לתל אביב לאיזה מבחן שהיה להן. בזמן האיפור הגיעה מאפרת אחרת, שלא הכרתי והסתבר שהיא זאת שעושה לי את האיפור. כמובן שזה לא תואם איתי מראש והייתי כל כך בשוק שהסכמתי. אם אני אקצר את הסיפור, יצאתי עם איפור מזעזע, אחרי מספר תיקונים שביקשתי מהמאפרת החדשה לעשות אבל היא כל כך לא הייתה בכיוון וכבר איחרתי לצילומים שפשוט הלכתי וטשטשתי את הזוועות בבית. כשהתלוננתי אחרי זה קיבלתי הנחה של 10%. לעולם לא אחזור אליה שוב".

"כשהייתי נערה, הלכתי לספר לפני חתונה של בן דוד יקר", מספרת שירה (שם בדוי). "ממש היה לי חשוב להראות טוב, קניתי בגדים חדשים והכל, והחלטתי לצבוע אצל ספר את שיערי לחום עם גוון בורדו, אחרי שעד אותו יום הייתי צובעת באופן ביתי. אני מרכיבה משקפים, ובמהלך הטיפול לא הייתי איתם, כדי לא להפריע לאמן בפעולתו ולכן לא ראיתי כלום. בסוף הטיפול, אני מרכיבה את המשקפים ומגלה לתדהמתי שהשיער שלי ורוד! ולא סתם ורוד, ורוד צועק ובוהק וזרחני. אני מסתכלת על הספר בתדהמה והוא מחייך ואומר "הפתעה!". הוא חשב שאשמח כי אני צעירה וזה נראה לו מדליק...מאז אני לא מסירה יותר את המשקפיים".

לסיכום,הסיפורים האלה הם רק קצה הקרחון של בעלי מקצוע בתחום הביוטי שצריכים לבקש סליחה ביום כיפור הקרוב. אבל מעבר לשיתוף של אותן בנות, זאת צריכה להיות גם תזכורת עבורכן לבדוק היטב את בעל המקצוע אליו אתן הולכות. לא מספיק להסתמך על מילה של חברה או דודה. אל תשכחי כי אין כמו חוכמת המונים אובייקטיבית ושצריך תמיד לשאול את השאלות הכי קטנוניות במפגש. חשוב גם לסמוך עליו, אבל בעיקר על עצמכן כשמשהו נראה לכן לא כשר. ואם הרגשתן שאנחנו ב-GLAMZ העלבנו או פגענו בכן במהלך השנה אז תחשבו טוב טוב מה עשיתן שזה הגיע לכן ואיך אתן יכולות לפצות אותנו. גמר חתימה טובה!

כל אנשי הביוטי המומלצים מחכים לכן באתר