10 עובדות שלא ידעתם על טיפולי בוטוקס

November 28, 2022
נכתב ע"י
כתבת אורחת
10 עובדות שלא ידעתם על טיפולי בוטוקס

בוטוקס, או בשמו הרשמי והמקצועי "בוטולינום טוקסין", הוא חומר המופק מרעלן בוטולינום והפך כבר מזמן לאחד הטיפולים המובילים לטשטוש קמטי הבעה והחלקת קמטים. 

אם החלטתם שהגיע גם זמנכם להתחיל בטיפולי בוטוקס, יש לנו 10 עובדות מעניינות עבורכם שיעזרו לכם לקחת את הצעד הראשון. 

איך בוטוקס עובד?

הזרקות בוטוקס יוצרות קיבוע שרירים מקומי. כתוצאה מזה העור מעל השרירים נע פחות, מה שמעניק מראה חלק וצעיר יותר. הטיפולים יעילים בעיקר בחלק העליון של הפנים כמו סביב הגבות, העיניים ובמצח, אך יכולים לסייע גם בצוואר וסביב הפה. התוצאות נמשכות לרוב בין חודש לשישה חודשים. 

מתי אפשר להתחיל טיפול בוטוקס?

טיפולי בוטוקס מאושרים לכל אחד החל מגיל 18 ומעלה. אם מעוניינים בטיפול מונע לקמטים, מומלץ להתחיל עם בוטוקס כבר באמצע שנות העשרים ועד תחילת שנות השלושים. 

האם גברים צריכים להזריק יותר?

ברוב המקרים, התשובה היא כן. גברים זקוקים ליותר יחידות של בוטוקס מאשר נשים. הסיבה היא שאצל גברים מסת השריר לרוב גדולה יותר במצח ובאזור הגבות מאשר אצל נשים; לכן, יש צורך ביותר חומר כדי לזכות למראה הרצוי.

מה ההבדל בין בוטוקס לדיספורט?

דיספורט מיועד בעיקר לתיקונים של "קמטי זעף", למשל בין הגבות, ברמת חומרה בינונית עד חמורה. בוטוקס, לעומת זאת, יכול לטפל בסוגים רבים ושונים של קמטים, כולל קמטים במצח, קמטי צחוק, קמטים סביב העיניים וכו'. שניהם משתמשים באותו החומר, אך במינונים שונים. 

מה ההבדל בין בוטוקס סמיך יותר או פחות? 

במהלך הטיפול, יש צורך להתאים את החומר לאזור הפנים. משתמשים בחומר סמיך יותר באזורים כמו לחיים שקועות, עפעפיים ולצורך מראה של הרמה בפנים. לעומת זאת, באזור כמו השפתיים משתמשים בחומר סמיך פחות, במטרה להותיר את השפתיים עדינות וטבעיות. 

מה ההבדל בין בוטולינום טוקסין לבין חומרי מילוי? 

בוטולינום טוקסין - בוטוקס - פועל על קמטים שנוצרו לרוב מהתכווצות שרירים בפנים, בעיקר בעקבות גיל. בוטוקס עובד על השרירים ומסייע להפחתת קמטים וקווים בפנים. חומרי מילוי, לעומת זאת, עוזרים לטפל בנפח שאבד, ולכן הם פועלים בעיקר על קמטים עמוקים מאוד וקפלים בעור. 

באיזה גיל מאוחר מדי להזרקות?

אין דבר כזה "גיל מאוחר מדי" כשמדובר על הזרקות בוטוקס. אפשר לבצע הזרקות גם בגילאים 60, 70 ומאוחר מזה, ליהנות מהפחתה של סימני הגיל ולעשות זאת ללא חשש. כמובן, כל עוד נמצאים בבריאות טובה. 

האם הטיפול מתאים לכל אחד? 

הטיפול לא מתאים למי שיש לו בעיות רפואיות מסוימות. אם יש בעיות בעצב השריר, אם לוקחים תרופות מסוימות ואם נמצאים בהריון או בהנקה. יש להתייעץ עם רופא אם לא בטוחים.

האם מראה הפנים משתנה לאחר טיפול? 

בוטוקס משפיע רק על האזור המטופל, הוא לא "מקפיא" את הפנים ולא משנה את הבעות הפנים. במקרים מסוימים הוא יכול לעזור לפנים להיראות צרות יותר. כמובן, חשוב להיעזר באנשי מקצוע מנוסים שיודעים את העבודה.

אלו פיתוחים עתידיים יש בתחום?

הפיתוח העתידי העיקרי הוא של קרמים ומשחות המבוססים על בוטולינום טוקסין, כך שניתן יהיה להשתמש בבוטוקס בקרם ולא רק בהזרקות. סביר כי הפיתוח הזה יעבוד בעיקר באזורים עדינים ודקים, כמו סביב העיניים. בנוסף, ישנם פיתוחים הנוגעים לשימוש בבוטוקס לצרכי בריאות והפגת כאבים. 

טיפולי בוטוקס מקצועיים ב-GLAMZ

אינדקס GLAMZ הוא אינדקס מוביל לתחומי הביוטי והטיפוח. 

אם אתם או אתן מחפשים להתחיל בטיפולים להחלקת קמטים, באינדקס תמצאו אנשי מקצוע מנוסים שגרים באזורים, תוכלו לקרוא ביקורות, לקבוע תור בלחיצת כפתור ולהתחיל את הדרך שלכם לקראת עור פנים מתוח, הדוק וצעיר יותר!