כלה! התאימי הופעתך

אם חשבת שאת רק צריכה לסגור מקום ולבחור מי יאפר ויסרק אותך ביום החתונה, את ממש טועה, שכן, גם לשילוב בין הבחירות שלך לבין המקום שבחרת יש חשיבות גדולה. למי אסור להתחתן בים ובאיזה מקום תוכלי לעשות מה שבא לך? כל התשובות ועוד בטקסט הבא

September 21, 2022
נכתב ע"י
נילי חן-אבידן
כלה! התאימי הופעתך
(צילום: shutterstock)

קשה להאמין, אבל עברו כבר שבע שנים טובות מאז שפסעתי לעבר החופה בה חיכה לי אהבת חיי. ערב כל כך מיוחד ובעל משמעות ועד היום אני לא שוכחת את הרגע בו הסתכלתי במראה אחרי שהמאפרת \ מעצבת שיער סיימה לעבוד עלי והתבאסתי.

לא בגלל שלא נראיתי טוב, אלא בגלל שדמיינתי לעצמי תמונה אחת בראש והיא, שכנראה שכחה לגמרי את מפגש הניסיון שלנו, עשתה משהו אחר. בגלל שהבטחתי לעצמי לא להתעכב על דברים ולא לתת לשום דבר להרוס לי את היום החשוב שלי המשכתי הלאה לעבר היום בחיוך. דבר אחד לא עוזב אותי והוא ההתעקשות של הספרית לעשות לי תספורת מורמת "את מתחתנת בגן אירועים בסוף אוגוסט" היא אמרה, "את לא יכולה לעשות פזור – לא יישאר לך כלום בשיער בסוף הערב". לא התקפלתי.

ידעתי שיש משהו שאני לא מוכנה להתפשר עליו וזה להיות עם שיער פזור. לא תופתעי לגלות שהספרית צדקה ונשאר לי בעיקר שיער פזור סטייל הרגע קמתי בבוקר. אז בשביל שאת תוכלי לתכנן את השיער והאיפור שלך קצת יותר טוב ממני, החלטתי ללכת להיפגש עם לימור חייל, אחת ממאפרות ומעצבות השיער המובילות בארץ ולבנות יחד איתה מראה מתאים לכל מקום אירוע.

לפני שנרד לפרטים יש כמה דברים שלימור רוצה שתדעי לפני שאת בוחרת את המראה שלך לחתונה:

המראה הטבעי – "הדבר שהכלות הכי חוטאות בו, הוא שהן מבקשות את ה"מראה הטבעי" ולא מתכוונות אליו. דבר ראשון שאני שואלת כלה שמבקשת מראה טבעי הוא מה זה טבעי בשבילך. הופתעתי לגלות שיש כאלו שסבורות כי גם אודם אדום או ריסים בולטים גם נכלל עבורן במראה טבעי".

הפער בין תמונת מגזין למציאות – "כלות רבות מגיעות עם תמונת מגזין שהן אהבו ומבקשות תסרוקות או איפור כלות דומה. אומנם זה נכון להביא תמונה להשראה, על מנת שנוכל להבין את הכיוון – אבל דבר זה לא פעם מוביל לאכזבה.

ראשית כי מראה של איפור במציאות ללא תאורה והתנאים בהם מצולמות תמונות המגזין שונות מהמראה במציאות. חסר להן ה"GLAM" הזה שיש במגזינים. זה מובן, אבל צריך לדעת את זה מראש שלא תהיה תוצאה זהה למה שאת רואה במגזין. בנוסף, יש בקשות לא הגיוניות כמו תלתל שיונח בצורה מסוימת על הפנים. אם את הולכת ונושמת במהלך האירוע כנראה שהתלתל יזוז. דברים שעובדים בהפקות כשהדוגמנית לא נושמת ויש עליה עשרות אנשי מקצוע לא בהכרח יעבוד אצל כלה".

להבין שלא תמיד מה שאת אוהבת זה מה שמתאים לך – "הרבה פעמים בנות לא מבינות שלא כל מה שאת אוהבת לראות על אחרות, יהיה נכון עלייך. למשל מישהי שתרצה איילנר שחור ויש לה עין מאוד קטנה, זה בעייתי מאוד ולא יחמיא לה. על פניו זה אפשרי, לעשות בניית עיניים מטורפת אבל צריך לדעת שלמשל בקיץ זה לא אפשרי. היא תזיע והכל יהרס. זה נכון גם לגבי תסרוקות שונות שמבליטות דברים שלא היינו רוצים שיבלטו כמו אוזניים, מצח וכדומה".

אין דבר כזה יותר מראה "שפכטל" – "הפחד לא להראות כמו עצמה, זה משהו שמלווה הרבה כלות. תמיד יש ריכולים על כך שלא היו מזהים ברחוב את הכלה. הסיבה שזה לא צריך להטריד אותך יותר היא כי האיפור הכבד של פעם הוא משהו שכבר לא קיים היום.

בעבר איפור היה מיועד בכלל רק לנשים מעל גיל חמישים, לתאטרון וליצאניות. לקח המון זמן עד שחברות האיפור ידעו לתרגם בצורה נכונה את החומרים לשימוש יום יומי. היום עם השפע של החברות והחומרים הקיימים בשוק יש אינסוף פתרונות שיקנו לך תחושת קלילות באיפור וכמובן את המראה הכי טוב שלך".

אז אחרי שהפנמנו את ההערות המאוד חשובות האלו, נעבור להתאמת המראה לפי מקום האירוע בו בחרת לחגוג. כמובן שלא נוכל להתייחס לכל האפשרויות הקיימות בשוק כי הן באמת אינסופיות, אז ניסינו לתחום אותן עבורך לארבע קטגוריות מרכזיות ומשם אנחנו סומכות עלייך שתתרגמי אותן למקום והטעם האישי שלך.  

חתונה באולם - כל האופציות פתוחות

על המראה: נתחיל בזה שאם בחרת להתחתן באולם כל האופציות פתוחות לפנייך. כלומר מזג האוויר והתנאים הסביבתיים מאפשרים לך לבחור את המראה בלי מגבלות מיוחדות. המראה שלך צריך להשלים את העיצוב הכולל ולכן האפשרויות במקרה זה מאוד מגוונות. יחד עם זאת, החלטנו להתייחס לסוג הנשים שרוצה להיות זוהרות, נוצצות ובמראה הוליוודי בהתאם לשנדלירים המפוארים.

איפור: מבחינת האיפור נלך על המראה הכי זוהר. בגלל שהאולמות הם כל כך מפוארים, גם אם "תגזימי" האיפור שלך לא יראה מתאמץ בגלל המקום. זאת הזדמנות נהדרת להגשים את כל הפנטזיות שלך. על מנת להשיג את המראה הזה צריך לשלב בין טכניקות של איפור מט ומבריק – כל אחד באזורים שונים. זה מעניק מראה זוהר אבל לא מוקפד. מבחינת אודם, הוא צריך להיות מט בצבע חזק שלא יורד.

איפור העיניים יכול להיות צלליות זוהרות ומבריקות מעט. אם פעם במראה הדרמטי היינו הולכות על מראה עיניים מעושן, היום החלופה היא ריסים מלאכותיות שהצל שלהן מעניק אפקט מעושן ויוצרות את את המראה הזוהר שאת חושקת בו.

שיער: המראה ההוליוודי הנכון של עכשיו הוא תסרוקת מרושלת שלא תזוז. זה מקנה מראה מאוד רומנטי. יש מגוון רחב של תסרוקות כלה נמוכות, כלומר איסוף מלמטה ולא מלמעלה. מי שהנחילו לנו את המראה הזה הן מייגן מרקל בחתונתה ומלאניה טראמפ בהשבעה של בעלה. התסרוקות המלכותיות עם נגיעה של 2019 יכולות להחזיק מעמד מאוד יפה.

גם שיער פזור יכול להתאים באולם אבל את צריכה לקחת בחשבון גם את הצורה בה השמלה שלך נראית (למשל אם יש לך פייטים השיער יכול להיתפס בהם וזה ישגע אותך כל הערב). גם לעובי השיער שלך יש חשיבות. למשל אם יש לך שיער דק, אפשר למשוך אותו אחורה בצורה כזאת שגם עם פזור הוא לא יזוז לאורך כל הערב.

המראה ההוליוודי
המראה ההוליוודי (צילום: shutterstock)

גן אירועים \ יער - שימו לב ללחות

על המראה: בכל הקשור לאירועים בטבע, צריך להתייחס בבחירת האיפור והשיער ללחות טרופית שבאה מהעצים והעציצים וגורמת לרטיבות שתשפיע על הנראות. בנוסף המראה המתבקש באירועים בטבע הוא יותר סקסי ואפלולי בהתאם לתאורה במקום.  

איפור: במקרה הזה נבחר איפור יותר חזק ומודגש. כאמור סגנון יותר חתולי. מבחינת ריסים, נרצה מראה מלא שידגיש את איפור העיניים ויעניק מבט חודר בתאורה הרומנטית של הטבע. האודם צריך להיות בצבעים חמים ובעל מרקם אטום. לגבי שאר האיפור, מומלץ לבחור באחד מהצבעים ירוק בקבוק או סגול, כתומים או וורודים חמים.

שיער: בגלל הטל שהתייחסנו אליו בהתחלה, נעדיף במקרה של חתונה בחוץ תסרוקות יותר עשויות מבחינת חומרים על מנת שיהיה איזון. כך שהטל יתרום לתספורת ולא יפגע בה. אפשר לשלב צמות מרושלות ובכללי תסרוקות שבנויות על צמה או גולגול. המראה שנרצה להשיג הוא משוחרר ורומנטי.

המראה שנרצה להשיג הוא משוחרר ורומנטי.
מראה סקסי בהתאם לתאורה במקום (צילום: shutterstock)

חתונה בים - היערכות מיוחדת

על המראה: הים הוא אזור שמושפע מכל מיני גורמים כמו למשל רוחות ולחות שיש לרוב קרוב למים. המראה יהיה יותר משוחרר וזורם. הכלה בים תהנה מזוהר טבעי שמתרחש בעקבות החיבור בין מים חול ושמש.  

איפור: באיפור בים מומלץ לנסות להשיג מראה שזוף שמורכב מקונטורים (קוי מתאר), שימרים והברקות באזורים מסוימים למשל באזור עצם הבריח שהוא מאוד חשוב. דבר זה יקנה מראה שמדמה שקיפות של ים. האיפור צריך להיות מאוד רענן וקליל. אפילו האודם יהיה כמו פיגמנטים אחרי אכילת קרטיב. אפשר גם לעשות קצת נפיחות בשפתיים.

מבחינת צבעים הם צריכים להיות שנהבים וזהבהבים בגוונים חמים. מבחינת אודם והסמקה צריך להשתמש בצבעים יותר קלילים כי אחרת המראה יהפוך להיות כבד. כמובן שזה תלוי גם בגווני העור שלך. אם את רוצה לקבל השראה למראה הזה אז ג'ניפר לופז היא הכתובת.  

שיער: יש שתי אופציות שהן מומלצות לים. האופציה הראשונה היא שיער פזור. חשוב מאוד לציין כי במקרה כזה את חייבת להיות בעלת שיער טבעי בריא וחזק. במקרה והוא לא, זה יגרום לשוונצים ולכן עדיף לוותר. תצטיידי בסיכה יפה, או כל אביזר אחר שיסית את השיער מהעיניים שלך על מנת שלא תלחמי כל הערב עם הרוח שתכנס לך לפנים. התסרוקות צריכות להיות מאוד מרושלות ולא עשויות. הן צריכות להיות מעובדות טוב מבחינת חומרים אבל יחד עם זאת השיער צריך להיות מוברש ולא הדוק.

הדוגמא הטובה ביותר למראה הזה הוא בר רפאלי ביום חתונתה. האופציה השנייה והמומלצת יותר היא תספורת אסופה. תוכלי לבקש מהספרית להוציא שיער טיפה באוזניים ולרכך בכך את הפנים. במקרה כזה יש סיכוי גדול יותר שהתספורת תישאר כל הערב. חשוב לציין שבמידה ואת מתולתלת – אולי עדיף לוותר על החלום להתחתן בים. השיער המתולתל לא מגיב טוב לאוויר שם.

הכלות האורבניות מאוד מקפידות על הצורה ה"נכונה" בה הן רוצות שהשיער שלהן יהיה.
מראה משוחרר וזורם (צילום: shutterstock)


חתונה אורבנית (מועדון) - מה הקונספט?

על המראה: הכלות האורבניות, שזכו גם למוניטין של הקשוחות ביותר, הן גם המגוונות ביותר. בדרך כלל הכלות האלו מגיעות עם קונספט מיוחד שהן בחרו לחתונה שלהן. יחד עם זאת, האורבניות לרוב יבחרו במראה שמתיימר להיות "לא מתאמץ" אבל מצד שני הבחירה של אביזרים שלהן כל כך מדויקת שזה מרים את המראה שלהן כמה רמות למעלה. מדובר בכלות אומנותיות שמתייחסות למראה שלהן ביום האירוע כשיצירה של ממש.

איפור: האיפור במקרה הזה צריך להיות מאוד נקי עם אלמנט אחד דומיננטי, למשל ליפסטיק אדום או המון ריסים. האלמנט המודגש הוא שיעניק לכלה האורבנית את המראה הזוהר.

שיער: הכלות האורבניות מאוד מקפידות על הצורה ה"נכונה" בה הן רוצות שהשיער שלהן יהיה. לא פעם הן בוחרות להיות שותפות מלאות ביצירת התסרוקת על מנת שתתאים למראה הכולל שלהן ולכן במקרה הזה זה מאוד אינדיבידואלי. בנוסף הכלה האורבנית תביא איתה את האביזרים ועליהם נבנית התסרוקת כולה.

זה יכול להיות עגיל מיוחד או שרשרת שעוברת במשפחה. התסרוקת יכולה להיות אפילו קוקו פשוט אבל יחד עם הסיכות המיוחדות זה יקנה מראה מרשים ומדויק.


הכלות האורבניות מאוד מקפידות על הצורה ה"נכונה" בה הן רוצות שהשיער שלהן יהיה.
מראה לא מתאמץ (צילום: shutterstock)


לסיכום, לפני שאת סוגרת מקום לחתונה, תבדקי שהמראה עליו את חולמת יכול לעבוד ולהתקיים במקום הנבחר. תזכרי שאנחנו לא דוגמניות במגזין ואנחנו באות לעבוד ביום החתונה. 200 אנשים לפחות יחבקו וינשקו אותך ובתקווה את תרקדי את נשמתך עד השעות הקטנות של הלילה.

לכן את צריכה איפור ושיער לכלות שיעמדו בכל האהבה הזאת ובאנרגיה המתפרצת. תגיעי מראש לבעלי המקצוע עם תמונות השראה ותבדקי איתם אם נתונייך האישיים, המקום הנבחר, התסרוקת והאיפור יכולים לעבוד ביחד. את צריכה שיהיה לך נוח כי מצפה לך יום ארוך והדבר האחרון שאת רוצה זה להגיע למקום האירוע סמרטוטית. אל תתעצלי בבדיקה. אלו דברים שיכולים לחסוך לך הרבה אכזבה בהמשך. אז בהצלחה לך ובהצלחה לבעל ולכל הנוגעים בדבר. נתראה בשמחות.

לימור חייל היא מעצבת שיער ומאפרת עם ניסיון רב בארץ ובחו"ל. בין לקוחותיה אפשר למצוא אושיות אופנה ונשים מפורסמות מכל התחומים. חייל היא הבעלים של 'קוקטה סלון אקספרס', שמציע גישה חדשנית לעולם הביוטי ומאפשר לאנשים ליהנות מטיפוח ויופי בשגרה ולא רק באירועים מיוחדים.

מחפשת מאפרת לחתונה? כל המאפרות המומלצות מחכות לך באתר גלמז>>>