איך נשקם שיער פגום או שרוף? כל השיטות

May 9, 2022
נכתב ע"י
כתבת אורחת
איך נשקם שיער פגום או שרוף? כל השיטות

השיער שלנו הוא חלק חשוב מהמראה שלנו, וברגע שהוא ניזוק או נפגע הביטחון העצמי עלול לרדת בירידה חדה. השיער יכול להיפגע מאינסוף גורמים - בין היתר אקלים ותורשה, אך גם טיפול לא נכון (כמו החלקות רבות). 

אבל אל דאגה - כל שיער אפשר לשקם. תגידו לנו מה הבעיה, ונספר לכן איך לבצע שיקום שיער!

שיקום שיער שעבר המון החלקות

שיער שעבר המון החלקות - בעיקר החלקות כימיות מזיקות - יכול לסבול מנזקים רבים. כך גם שיער שעבר החלקה לא מקצועית, או על ידי חומרים מזיקים שאינם מאושרים. השיער עלול להיות שרוף, יבש, חסר ברק, חסר גמישות, מחוספס ולא נעים. 

כדי לבצע שיקום שיער לשיער פגום מהחלקות, מומלץ לבחור במוצרי שיער המכילים קראטין, כמו שמפו, מרכך ומסכה. קראטין הוא החלבון החשוב ביותר של השיערה והוא יכול לסייע לבנייה מחדש של השיערה והגנה עליה. מעבר לזה, ואם המצב לא משתפר, ניתן לפנות ולבצע טיפולים משקמים אינטנסיביים כמו טיפולי למינציה אצל אנשי מקצוע. 

שיקום שיער שרוף

שיער יכול להישרף מכמה סיבות, בין היתר החלקה שבוצעה בצורה לא מקצועית במספרה וכן שימוש לא נכון וממושך מדי במחליק שיער בבית. כשהשיער נשרף, החלבון בשיער מתפרק ואנחנו מקבלים מראה שביר, קשה ומחוספס. 

חשוב לדעת ששיקום שיער שרוף הוא לא ממש אפשרי; הדרך הכי טובה להתמודד עם שיער שרוף היא להגיע למעצב שיער מקצועי, שיכסה על הנזק ויבצע תספורת אסטרטגית תוך גזירת השיער השורף. כמו כן, הוא יוכל לעזור לכן להבין איך לשמור ולהזין את השיער שנותר.

שיער נפוח וחסר צורה

הרבה פעמים השיער שלנו לאו דווקא נחשב שיער פגום, אבל הוא פשוט לא מסתדר כמו שצריך ונראה חסר צורה. כדי לספק הגדרה וצורה לשיער שלנו, ניתן להשתמש במוסים או בקרמים מעצבים. מוצרים כאלו עוזרים לתת הגדרה לשיער ולעצב אותו כפי שאתן מעוניינות. גם תספורת יכולה לסייע לשיער כזה - תספורת קצרה או מעוצבת שמתאימה לפנים יכולה לתת לשיער את הצורה המתאימה.

שיער יבש וחסר ברק

שיער יבש וחסר ברק הוא "מחלה" שרבות סובלות ממנה. נשים רבות מעוניינות בשיער מלא ברק כמו בפרסומות, אך בפועל השיער עייף ומושפע מאוד מגורמים סביבתיים כמו שמש חזקה, כימיקלים ומזהמים ש"הורגים" אותו. ניתן לבצע שיקום שיער לשיער יבש וחסר ברק באמצעות מוצרים מלאי לחות והזנה, כולל מסכות שיער וקרם לחות אחרי כל מקלחת. מומלץ לבחור בחומרים טבעיים, שיוסיפו ברק טבעי וימנעו עשיית נזק לשערה.

שיקום שיער עם מוצרי השיער של גלמז

בגלמז, מותג ביוטי מוביל בישראל, תוכלו למצוא מוצרי שיער לשיקום השיער והזנתו. 

כל המוצרים מכילים רכיבים טבעיים בלבד, נקיים מ-SLS ופרבנים ויסייעו לכן להשיב את בריאות שערכן. השיער ניזוק עד כי יש צורך להזעיק מהר את מעצב השיער? בגלמז תוכלו למצוא את כל מעצבי השיער המובילים באזור מגוריכן, שיעזרו לכן לשקם את שיערכן!