שבורה לרסיסים (בגלל מוצר איפור שנשבר?!)

שברון הלב המתרחש כשמוצר איפור אהוב מקפח את חייו הוא גדול מנשוא. לפני שאת שולחת אותו לפח לסיים את תפקידו בעולם, כדאי מאוד שתקראי את הכתבה הזאת. תחיית המתים זה כאן

September 21, 2022
נכתב ע"י
נילי חן-אבידן
שבורה לרסיסים (בגלל מוצר איפור שנשבר?!)
(צילום: shutterstock)

ישבתי לי בכיף מול הטלוויזיה, בפעמים היחידות בחיים האלו שאף אחד לא מבקש ממני שום דבר, וחשבתי על כך שזה מוזר שאף אחד לא מבקש ממני שום דבר. תוך מספר שניות, את המחשבה חתך רעש נפילה מכיוון חדר השינה ומיד אחריו זעקת "אוי". "הכל בסדר???", קפצתי. "כן, כן" השיב קול קטן. והרי אני כאמא מנוסה, יודעת שפעמיים כן אומר לא. "מה קרה?", שאלתי בקול תחקירני. לפני שהספקתי לענות ראיתי בעצמי את הסומק החדש והיקר שקניתי מרוח על הרצפה עם הילה אדומה כאחרון הקורבנות.

אז אחרי שהתאבלתי עליו, הקראתי הספד מרגש וניגשתי להיפרד ממנו לשלום, החלטתי שלא יכול להיות שכך נותנים ברחבי העולם לאיפור יקר, שלא עוול בכפו, ללכת מן העולם. שינסתי מותניים והתחלתי לחפש פתרונות ברשת. לשמחתי הרבה מצאתי כתבה שהציעה פתרון בדיוק למצב הטראגי שלי. אממה, אדם סקפטי אנוכי ולפני שאני ממליצה לכן ומשתפת אתכן בפתרונות – החלטתי לבדוק אותם בעצמי.

בקיצור, אני יכולה לספר שהגשתי בקשה להעלאת שכר בשל רמת סיכון ויכול להיות שנהניתי קצת יותר מידי משבירת המוצרים. אי לכך ובהתאם לזאת, התוצאות לפניכן:

(צילום: נילי חן-אבידן)

שיקום סומק שבור

נתחיל במקום שהכי כואב לכולנו – רכשת סומק חדש והוא נדחף או התאבד מגובה ומצא את מותו שבור לרסיסים. ברור שהייתן שמחות להשתמש בו – הרי הכל נשאר בתוך הקופסא. אבל בואו ואספר לכן משהו שאתן כבר יודעות – סומק יכול להיות הדבר הכי מלכלך אי פעם.

אם תנסו להשתמש בזה אחרי נפילה, סביר להניח שבפסח 2025 עדיין תפזרו שאריות סומק על הדודה מנתניה. אז האם באמת אפשר לתקן סומק שנפל? ההנחיות של הכתבה היו מאוד פשוטות ובגלל שאני חברה טובה ואכפתית - צלמתי עבורכן את כל התהליך. האם זה עבד? מיד תגלו.

(צילום: נילי חן-אבידן)

מה צריך?

 • סומק שבור (או כל האבקות למיניהן).
 • ניילון נצמד
 • 70% אלכוהול
 • כפית
תמונה של הסומק עליו השלום (צילום: נילי חן-אבידן)

מה עושים?

 • עוטפים את הסומק בניילון נצמד ומרסקים לחתיכות קטנות את תכולת הסומק באמצעות כפית. הסיבה היחידה ששמים את הניילון היא על מנת למנוע לכלוך ובלגן. אם אין לכן ניילון זמין אתן יכולות לעשות גם בלי, בזהירות יתרה. נכון, זה כנראה ישאיר שובל יפה אחריו, אבל ממש לא הכרחי.
גם כפית יכולה לעשות את העבודה (צילום: נילי חן-אבידן)
 • מורידים את הניילון ומטפטפים לתוך הסומק אלכוהול 70% באמצעות טפטפת או כפית (השתמשתי בכפית כי זה יותר נגיש וקל). בכתבה הם ממליצים להתחיל ב-2-3 טיפות ולראות אם זה מספיק בשביל לקבל מרקם אחיד. בפועל השתמשתי בהרבה יותר. יכול להיות שזה היה קשור לגודל הסומק. על כל פנים בזמן התהליך מאוד קל להבין מתי החומר התגבש ולא נשאר אבקתי. אל תפחדו לשים עוד טיפות במידה ואתן לא בטוחות, במקרה הכי גרוע ייקח לזה פשוט יותר זמן להתייבש.
טיפ טיפ וטיפטיפון (צילום: נילי חן-אבידן)
 • אחרי שהגעתן למצב בו החומר אחיד (ראו תמונה למטה), הניחו לו ל-24 שעות שאחריהן תוכלו לקרוא לעצמכן ד"ר לאיפור, כי לא להאמין, אבל זה עובד! ככה קל ופשוט, הסומק חזר לחיים, איפה הטיפ הזה היה כל חיי?
הסומק חי ונושם (צילום: נילי חן-אבידן)

הוצאת שברי מראה

אז אם יש משהו מבאס יותר מסומק שנשבר זה סומק שנשאר שלם אבל המראה שלו נשברת. איזה אסון נורא. אין דבר יותר מסתכל מלשמור את הסומק ולהסתכל פעם אחר פעם במראה השבורה שמזוהה לנו עם מזל רע. אז החבר'ה בכתבה הציעו משהו שעל פניו נראה מאוד פשוט – המסת הדבק של המראה באמצעות אצטון:

 • ?מה צריך
 • מראה שבורה
 • אצטון
 • נייר סופג

מה עושים?

 • מכסים את הסומק עם ניילון נצמד על מנת למנוע משברי זכוכית להיכנס (חשוב לבדוק גם לפני שמהנפילה לא נכנסו זכוכיות לסומק).
 • שמים אצטון על נייר סופג ומנקים בזהירות את השברים.

אתחיל בכך שזה עובד. אמשיך ואומר שזה היה מאוד לא פשוט ודרש הפעלת כוח. יכול להיות שאם הייתי יותר סבלנית ונותנת לאצטון יותר זמן אז זה היה יותר פשוט. כמובן שאי אפשר להתעלם מאירוע טראגי שהיה במהלך הניסוי הזה והוא שנחתכתי! דם והכל. הרופאים אמרו שאני אחיה ושזאת רק שריטה קטנה באצבע. אבל בינינו, מה הם מבינים? בניסוי השתמשתי במראה כפולה ולא בסומק, אבל הרעיון הוא אותו רעיון. תנסו – אבל בזהירות.

מערכת גלמז התחייבה לקחת ממני את המזל הרע במידה ויבוא (צילום: נילי חן-אבידן)
נקי כמו ביום היוולדו (צילום: נילי חן-אבידן)

תיקון אודם שנשבר

הניסוי האהוב עלי מבין השלושה. במקרה ויש לכן אודם שנחתך באמצע:

מה צריך?

 • אודם שבור
 • אש

מה עושים?

 • קחו מצת/גפרורים והמיסו את האודם כאילו היה נר של חנוכה
 • הדביקו חזרה את החלק החסר

"טאדם" זה כל מה שהיה לי להגיד אחרי ההצלחה המסחררת בניסוי הזה. אני מודה שמעבר לחיבור ההכרחי, נתתי גם חיזוקים כשהמסתי מסביב על מנת לייצב אותו. כמו שאת יכולה לראות עבד יופי יופי וגם לא נשבר כשהשתמשתי בו. מי לפני שבוע בכלל חשב על זה בכלל? מטורף!

תמונה חתיכית שצילמתי של האודם החתוך (צילום: נילי חן-אבידן)
השלב בניסוי שהוציא את הפירומנית שבי (צילום: נילי חן-אבידן)
וכמו שאומרים אצלנו בפתח תקווה: "טאדם!" (צילום: נילי חן-אבידן)

לסיכום, הייתי מאוד סקפטית כשראיתי את הכתבה הזאת. אני עוד יותר מופתעת מעצמי שלא טרחתי לחפש אף פעם פתרון. הרבה סמקים אצלנו בבית הלכו לעבר האור, ממש טקס חניכה שאנחנו עושים לאיפור חדש בבית. רק החזקים שורדים.

על כל פנים, בפעם הבאה שנשבר לכן איפור, ממש אל תמהרו לזרוק אותו. מדובר בפעולות מאוד פשוטות ומהירות שיאריכו לו את החיים באופן משמעותי. פתחי את ליבך למען האיפור השבור, תעניקי לו חום, אהבה ואצטון והוא יאהב אותך בחזרה.

לא צריך לשבור שום דבר בשביל להתפנק: כל אנשי הביוטי המומלצים מחכים לך עכשיו באתר >>>