המדריך לפן מוברש המושלם בשבילכן

June 1, 2022
נכתב ע"י
כתבת אורחת
המדריך לפן מוברש המושלם בשבילכן

אחת התסרוקות האהובות ביותר של השנים האחרונות היא הפן המוברש

פן מוברש הוא תסרוקת קלאסית שתמיד עובדת ומתאימה כמעט לכל סוג של אירוע, ולכן היא מבוקשת מאוד - אפילו אצל נשות הוליווד ובטקסי פרסים יוקרתיים. 

אם אתן חושבות לעשות תסרוקת של פן מוברש, אבל עדיין יש לכן כמה שאלות שחשוב לכן להבין - אנחנו כאן עם המדריך השלם והמקיף לפן מוברש!


אז רגע, מה זה בעצם פן מוברש?

פן מוברש יוצר מראה גלי טבעי וזוהר, מראה לא מתאמץ אך כזה שעדיין מעניק לוק קלאסי וזוהר. את הפן המוברש מבצעים בעזרת מכשיר פן רגיל ומכשיר בייביליס, והמטרה היא ליצור גלים גדולים וטבעיים, שמצד אחד הם מוקפדים מאוד, ומצד שני מעניקים מראה לא מתאמץ. לפן מוברש יש ווריאציות שונות, אך בכל הגרסאות השונות שלו יש כלל אחד קבוע - כל הגלים מסורקים כך שיהיו באותו גובה ובאותו הכיוון. עם הפרמטרים האחרים ניתן לשחק, וכך ליצור מראה מוקפד לעומת מראה משוחרר. 


למי מתאים לעשות פן מוברש?

פן מוברש מתאים כמעט לכולן, גם לבעלות שיער חלק וגם לבעלות שיער מתולתל, והתסרוקת יכולה להתאים למי שרוצה להסתובב עם שיער פזור או חצי אסוף, ואף לנשים המעוניינות בתסרוקת אסופה לחלוטין. 


בנוסף, ניתן להתאים את התסרוקת כך שהיא יכולה להיות רשמית ומוקפדת, ומצד שני להיות אוורירית וטבעית, לפי העדפה שלכן. לבסוף, היא מתאימה לאירועי ערב ואירועים קאז'ואליים אך גם לתסרוקת עבור כלה והפקות אופנה מתקדמות, ולכן מדובר על אחת התסרוקות הכי דינמיות ומגוונות, עם המון ווריאציות שונות.

 

מהו פן גלי, ומה ההבדל בין פן מוברש לפן גלי?

אחת השאלות שנשאלות לא פעם בקשר לפן מוברש היא מה ההבדל בינו לבין פן גלי. אז כדי לעשות לכן סדר, זה הזמן להכיר את סוגי הפן השונים: ישנו הפן החלק, שהוא הפן ה"רגיל" הקלאסי, ומטרתו ליישר את השיער ולהופכו חלק לחלוטין; לעומתו, ישנו פן גלי, שמתחלק לשני סוגים: פן גלי ופן גלי מוברש. 

מה הגוונים הכי טרנדיים לשנת 2022?>>>


תסרוקת פן גלי יוצרים בעזרת מכשיר פן ומברשת שיער, באמצעותה מעגלים את השיער ויוצרים את הגלים הטבעיים. זמן העבודה על פן גלי הוא כחצי שעה (כמובן, כתלות באורך השיער ובסוגו), ולכן גם המחיר שלו נמוך יותר. פן גל הוא מוקפד פחות, ולכן העמידות שלו נמוכה יותר.


לעומת פן גלי, טכניקת העבודה בפן מוברש היא מוקפדת יותר. כדי ליצור מראה של פן מוברש, נעשה שימוש בפן, בייביליס, וטכניקת הברשה יסודית שיוצרת גלים מסודרים בשיער. טכניקה זו לוקחת זמן עבודה ארוך יותר, לפחות שעתיים כתלות בשיער ובעובי, ולכן גם המחיר גבוה יותר. כמובן, התוצאה מדויקת ועמידה יותר.


מהו תהליך העבודה של פן מוברש?

העבודה על תסרוקת פן מוברש משתנה בין מעצבי השיער, ובכל זאת, ניתן לחלק את התהליך לשלושה שלבים נפוצים:


  • פן - בשלב הראשון מיישרים את השיער באמצעות מכשיר פן. חלק ממעצבי השיער ישתמשו בחומרים נוספים, כמו קרטין.
  • בייביליס - בשלב השני משתמשים במכשיר בייביליס כדי ליצור גלים מסודרים בשיער. ישנן כמה טכניקות שונות ליצירת הגלים באמצעות בייביליס, ולכל מעצב יש את הדרך שלו.
  • פתיחת התלתלים - בשלב השלישי פותחים את התלתלים באמצעות האצבעות, וכן מברישים את השיער בצורה עדינה לפתיחת תלתלים אידיאלית. 


מעוניינת בפן מוברש קלאסי לאירוע הקרוב? בגלאמז ישמחו לעזור!

אם את מעוניינת בתסרוקת הפופולרית לאירוע הקרוב שלך, את בטח שואלת את עצמך איך תמצאי מעצב שיער מומחה בתחום. האתר גלמז מאגד את כל אנשי הביוטי המובילים והמומלצים בישראל, ויסייע לך למצוא את מעצב השיער המושלם לתספורת פן מוברש ויאפשר לך לקבוע תור בלחיצת כפתור. למה את מחכה? היכנסי עכשיו לגלאמז!