החלקת קראטין - היתרונות והחסרונות למול החלקות שיער אחרות?

June 9, 2022
נכתב ע"י
כתבת אורחת
החלקת קראטין - היתרונות והחסרונות למול החלקות שיער אחרות?

כל מי שחולמת על שיער חלק, חזק ובוהק כנראה כבר שמעה על החלקת קראטין, שיכולה להפוך את החלום למציאות. 

החלקת קראטין נחשבת אגרסיבית פחות מסוגים אחרים של החלקות שיער וצברה קהל מעריצים נאמן בכל העולם. 

אז מה זו בעצם החלקת קראטין, איך היא שונה מהחלקות אחרות ואיך מבצעים אותה? כל הפרטים במדריך הבא. 

מה זו בעצם החלקת קראטין ואיך היא מתבצעת?

כדי להבין מה זו החלקת קראטין, צריך קודם כל להבין מה זה קראטין. קראטין הוא חלבון חשוב שנמצא בכמות גדולה בשיער שלנו. בין תפקידיו הגנה על השיער ושמירה על בריאותו. 

כיוון והשיער שלנו נחשף לכל מיני גורמים מזיקים - זיהום אוויר, שמש, כימיקלים וכדומה - הקראטין בשיער שלנו מדולל, מה שמוביל לשיער יבש ופגום. החלקת קראטין משקמת את השיער באמצעות החדרת קראטין חדש.

במהלך החלקת קראטין, יוצרים על גבי השיער שכבה שעשויה מקראטין שמקבעת את השיער והופכת אותו מבריק וחלק. כדי לבצע את ההחלקה, חופפים את השיער ומייבשים אותו עם פן לשיער. מורחים את חומר ההחלקה המבוסס על קראטין, ומשאירים אותו במשך כשעה. לאחר מכן שוטפים במים ומייבשים שנית עם פן לשיער.

פן מוברש - מה זה? המדריך>>>

היתרונות של החלקת שיער עם קראטין

להחלקת קראטין יש כמה יתרונות בולטים:

  • רכיבים טבעיים - ההחלקה הזו נחשבת טבעית שכן היא עושה שימוש בחלבון הקראטין הטבעי, ולא משלבת כימיקלים מזיקים לשיערה.
  • שיקום השיער - ההחלקה נחשבת החלקת שיער משקמת, שכן היא מצוינת לבעלות שיער יבש שניזוק בעבר מהחלקות אחרות. היא משיבה את הזוהר הטבעי והברק לשיער.
  • אין יותר יום שיער רע - החלקת קראטין שומרת על שיער זוהר ונטול קשרים, כך שהימים בהם קמתן עם יום שיער רע יהיו מאחוריכן כל עוד ההחלקה בתוקף. קל מאוד לסדר את השיער ולא תלחמו איתו!
  • מתאים לכל סוגי השיער - הטיפול הזה מתאים לכל סוגי השיער - חלק, מתולתל, גלי, דק, עבה, שיער ארוך, קצר, צבוע וכדומה. כולנו זקוקות לעוד קראטין בשיער שלנו!

החסרונות של החלקת קראטין

כמו כל דבר, לצד היתרונות יש גם כמה חסרונות שכדאי להכיר:

  • מחיר - הרבה פעמים החלקת קראטין נחשבת מעט יקרה יותר מסוגים אחרים של החלקות. חשוב מאוד לבחור אך ורק במעצבי שיער מנוסים שמבטיחים החלקת קראטין אמתית, ולא זיופים שיכולים לגרום נזק לשיער.
  • משך התוצאה - החלקת קראטין היא החלקה זמנית. לרוב, היא מחזיקה מספר חודשים בודדים ויש צורך לחזור על הטיפול. כדי לתחזק את ההחלקה ולשמור עליה ככל האפשר, מומלץ לא לשטוף את השיער מדי יום ולבחור בשמפו המתאים להחלקת קראטין. 

מעוניינת בהחלקת קראטין? מצאי את מעצב השיער המתאים לך!

אם החלטת לעשות החלקת קראטין, הבחירה הבאה שלך היא במעצב השיער המתאים. חשוב מאוד לבחור במעצב שיער מומלץ, עם ניסיון רב בהחלקות קראטין מקצועיות ואיכותיות.

אנחנו מזמינים אותך להיכנס לגלמז, אתר הטיפוח והביוטי המוביל בישראל, למצוא את מעצב השיער שנמצא בקרבת מגורייך ולהזמין תור בלחיצת כפתור.