בליאז' או אומברה בשיער - הטרנדים החמים של הגוונים בשיער

אומברה בשיער וגווני בליאז'? קל!

June 1, 2022
נכתב ע"י
כתבת אורחת
בליאז' או אומברה בשיער - הטרנדים החמים של הגוונים בשיער

השיער שלנו הוא חלק מרכזי בסטייל האישי שלנו, התספורת וצבע-השיער שאנחנו בוחרות יכולים לשנות לגמרי את הסגנון שלנו, את הדרך בה אנשים אחרים תופשים אותנו והכי חשוב -את הדרך בה אנו תופשות את עצמנו ואת רמת הביטחון העצמי שלנו. בין אם זוהי נקודה בזמן בה אתן רגילות ללכת למספרה, ובין אם סתם בא לכן לרענן ולקטוף מחמאות על הדרך, הרשו לנו להכיר לכן את הטרנדים החמים ביותר בממלכת עיצוב השיער – שניה לפני ש-2022 נגמרת.

כשמדברים על תספורות-נשים ותספורות בכלל, כמעט מתבקש לחזור אחורה בזמן – גם אם לרגע; שנות השמונים למשל, היו עמוסות עד אפס מקום בדוגמאות לאייקוני-אופנה ופופ עם ים של גוונים בשיער ועם ארגזים של סטייל.

כולנו זוכרים את התספורות הססגוניות של טינה טרנר, את צבעי השיער העמוקים והמשכרים של נעמי קמפבל ואפילו את הגוונים של ג'ורג' מייקל. אך מאז שנות השמונים, דרך התשעים וכלה בזמנים הנוכחיים בהם אנו חיות, ניתן לומר בזהירות כי אופנת עיצוב השיער השתנתה פלאים. לא עוד גוונים חזקים מידי מהשורש (עפ"י רוב לפחות), לא עוד צבע אחיד לכל השיער, כי אם גוונים של הדור החדש.  

אמנם רבות מאתנו מכירות כבר שנים את הטרמינולוגיה, אבל עבור אלו מאתנו שפחות מכירות, ריכזנו מידע שיסייע לכן.

 

גווני בליאז'

המונח בליאז’ מגיע למעשה מהשפה הצרפתית ומשמעותו "לטאטא", זאת משום שטכניקת הצביעה של בליאז’ בשיער אינה נוקשה ומדויקת, אלא נעשית באופן קליל יותר בכדי ליצור מראה טבעי. בסוף התהליך השיער נראה כמעט כאילו השמש נישקה אותו והשאירה פסים בהירים טבעיים בתוכו.

בעבר הטכניקה ליצירת גוונים בשיער נעשתה באמצעות הפרדה מסודרת של קווצות שיער, אשר נצבעו בצבע בהיר או במבהיר שיער ולאחר מכן נעטפו בנייר אלומיניום. בטכניקה זו הצבע מיושם משורש השערה ועד הקצה שלה. הבעיה מתחילה כאשר השיער מתחיל לצמוח ואז נוצר קו חד בין צבע השיער הטבעי לצבע הגוונים הבהיר.

בגוונים הנעשים בטכניקת בליאז’ בשיער הצבע מיושם על השיער בצורה חופשית ופעמים רבות לא נעשה שימוש בנייר אלומיניום כלל. בליאז’ היא בעצם טכניקת גוונים שמטרתה לייצר מעבר עדין יותר בין צבע השיער הטבעי לצבע הבהיר של הגוונים. טכניקה זו מאפשרת יצירת גוונים בכל צבעי השיער ולא רק בשיער בהיר. בניגוד לגוונים הנעשים בשיטה המיושנת, גווני בליאז’ אינם מתחילים קרוב לקרקפת, אלא במקום מעט נמוך יותר. זאת בכדי למנוע את הקו החד בין הגוונים לשיער הטבעי הנוצר כאשר השיער ממשיך לצמוח.

שיטת הצביעה של בליאז’ בשיער יכולה להשתנות מעט בין מספרות שונות או בהתאם לסוג השיער של הלקוחה והמראה אליו היא רוצה להגיע.

אחד היתרונות הגדולים ביותר של בליאז’ הוא שקל מאוד לתחזק אותו. גם כאשר שורשי השיער צומחים הלקוחה לא חייבת לרוץ למספרה מיד. בדרך זו ניתן לאפשר לשיער לצמוח לאורך זמן רב יותר בטרם תידרש צביעה חוזרת.

למי כדאי לעשות בליאז'?

יכול להיות שבשלב זה אתן מתלבטות אם כדאי לכן לעשות בליאז’ בשיער. ובכן, סגנון זה של צביעת שיער מתאים במיוחד למי שרוצה להבהיר קלות את השיער מבלי להשתעבד לצביעות בלתי נגמרות. בליאז’ בשיער יאפשר לכן להתנסות בהבהרה טבעית וקלילה של השיער, מבלי להסתכן בשינוי גדול מדי.

אומברה

טכניקת צביעה נוספת שזוכה לפופולריות גדולה היא האומברה. גם המילה אומברה מגיעה מצרפתית ומשמעותה "הצללה". בפועל, ישנו מעבר הדרגתי של צבעים בשיער, מצבע בהיר באזור הקצוות לצבע כהה באזור השורש. אנשים רבים מתבלבלים בין אומברה בשיער לבליאז', אך שתי הטכניקות למעשה שונות בתכלית.

בצביעת אומברה הצבע מיושם בצורה אופקית בכדי להשיג את האפקט המדורג של מעבר הצבעים. לעומת זאת הבליאז’ נעשה באופן אנכי בשיער. אומברה בשיער בולט הרבה יותר מאשר הבליאז', זהו מראה שיש בו הצהרה אופנתית שאינה מתיימרת להיות טבעית כלל.

יחד עם זאת אחד הקווים המשיקים בין שני סגנונות הצביעה הוא שגם אומברה קל מאוד לתחזוקה. ככל השיער אורך, כך נחשפים יותר ויותר השורשים הכהים של השיער הטבעי, אך בשל המראה ההדרגתי הצמיחה משתלבת בצבע ללא מאמץ.

למי כדאי לעשות אומברה?

מדובר בטכניקה שתאפשר לכם להאריך את השיער בין ביקורים במספרה, מבלי לדאוג לגבי שורשים. למעשה, במקרה של אומברה החופש להאריך את השיער מבלי למהר לצביעה במספרה גדול עוד יותר. אומברה בשיער קל מאוד לתחזוקה ומתאים לאנשים שלא אוהבים להתעסק יותר מדי בתחזוקת הסטייל שלהם. אומברה בשיער עובד נהדר לא רק עם צבעים טבעיים, אלא גם עם צבעים ייחודיים ובולטים.

מומלץ ליישם טכניקת צביעת שיער זו על שיער ארוך, כדי לקבל מעבר צבעים מרשים יותר. על שיער קצר אומברה עשוי להיראות חד מדי. בנוסף,  אומברה בשיער מאפשר להתנסות בצבע מבלי להקריב את כל השיער לחמצון. אומברה מהווה בהחלט דרך נהדרת לרענן את מראה השיער.

אז לא משנה אם אתן בעד בליאז', אומברה בשיער או פשוט צבע אחיד לכל הראש, חשוב שתדעו שאצלנו – כאן ב-GLAMZ

תוכלו למצוא מגוון עשיר של מספרות בכל הארץ – וכולן, ללא יוצר מן הכלל עברו את מבדק האיכות של GLAMZ.

ואמנם נכון הדבר שתספורת נשים, צבע בשיער או גוונים למיניהם יהיו לעיתים עניינים שיהיה מורכב להחליט עליהם, יחד עם זאת שיחה קצרה אל מעצב או מעצבת השיער – כמו גם ביקור קטן במספרה יוכלו להקל במעט על הליך בחירת המספרה, וכמובן שמעצבי-השיער שלנו ישמחו לתת לכן את כל הטיפים שרק ניתן, בשביל שתמיד תרגישו זוהרות.