5 פתרונות אפקטיביים להעלמת סימני מתיחה

October 12, 2022
נכתב ע"י
כתבת אורחת
5 פתרונות אפקטיביים להעלמת סימני מתיחה

סימני מתיחה (צלוליטיס) הם תופעה ממנה סובלות נשים רבות

סימני מתיחה יוצרים עור לא אחיד וגבשושי, בעיקר באזורים כמו הירכיים, הישבן והבטן

סימני מתיחה אמנם לא מזיקים באופן רפואי, אך יכולים לגרום לחוסר ביטחון, דכדוך ותסכול. חשוב לדעת שיש דרכים להתמודד עם סימני מתיחה, ובמקרים מסוימים אף להביא להעלמת סימני מתיחה לחלוטין. הכתבה הבאה תסביר לכן כל מה שצריך לדעת על העלמת סימני מתיחה ועל טיפול בצלוליט. 

מהם סימני מתיחה וממה הם נגרמים? 

סימני מתיחה מתרחשים כאשר העור שמעל אזורי שומן מסוימים בגוף נמשך כלפי מטה, אל הרקמות העמוקות יותר, מה שיוצר עור לא אחיד וגבשושי. לרוב, נראה סימני מתיחה על נשים יותר מאשר על גברים בשל השוני בפיזור השומן בגוף וכן בגלל השינויים שעובר גוף האישה.

צלוליטיס נגרם מסיבות שונות ותלוי בין היתר בגנים, באחוזי השומן, בגיל ובעובי העור. צלוליטיס יכול להופיע כתוצאה מתזונה לקויה, אורח חיים לא בריא, הריון, עלייה וירידה קיצוניות במשקל, חוסר פעילות וכן שינויי הורמונים.

פתרונות להעלמת סימני מתיחה

נשים רבות מחפשות טיפול בצלוליט והעלמת סימני מתיחה.

 5 הטיפולים הבאים הם מהטיפולים האפקטיביים ביותר להעלמת סימני מתיחה:

  • פילינג - מוצרי פילינג יכולים לסייע למזער את הנראות של סימני מתיחה. אמנם לרוב פילינג לא יפעל להעלמת סימני מתיחה באופן מוחלט, אך הקרצוף והשפשוף של גרגירי הפילינג על העור יכולים להביא למרקם ומגוון עור חלקים ואחידים יותר, מה שמטשטש את הצלוליט.
  • לייזר - טיפולי לייזר המיועדים להעלמת סימני מתיחה מעסים את הרקמות, מפרקים את הקשרים הקשים שמתחת לעור הגורמים לצלוליטיס לבלוט וכך מסייעים להעלמתו. במהלך הטיפול, קרן לייזר חודרת מתחת לעור ועוזרת לעבות אותו ולטשטש את הסימנים הבולטים. השיפור נראה לאחר סדרה של טיפולים, שיכולה להימשך מספר חודשים (כחצי שנה).
  • גלי רדיו - תדר רדיו יכול גם כן לסייע בטיפול בצלוליט. אנרגיית RF הוכחה כיעילה להעלמת סימני מתיחה ועיצוב ומיצוק העור. במהלך הטיפול נעשה שימוש במכשיר מיוחד כדי להחדיר את התדרים עמוק לתוך העור, לחמם אותו, להדק אותו ולהביא להגברת זרימת הדם. כך מופחת מראה הצלוליט. 
  • ג'ל לטיפול בצלוליט - היום אפשר למצוא עשרות מוצרים, ג'לים וקרמים הטוענים להעלמת סימני מתיחה. חשוב לבחור במוצרים איכותיים ומקצועיים, כאלו שבאמת יכולים לסייע בטשטוש הסימנים, לעבות את השכבה החיצונית של העור וכך לעזור לכסות על האזורים הגבשושיים מתחת. מומלץ לבחור בג'ל ממצק שברכיביו יש רטינול בכמות של 0.3% לפחות. הרטינול יכול לשפר את המראה והמרקם של העור. יש למרוח את הג'ל באופן יומיומי במשך כחצי שנה כדי לראות את השינוי. 
  • שינויים באורח החיים - גם שינויים באורח החיים יכולים להשפיע על הופעת צלוליטיס ועל העלמת סימני מתיחה. תזונה יכולה להשפיע באופן משמעותי על צלוליטיס, ומומלץ לאכול תזונה מאוזנת ובריאה, ללא מזונות מעובדים ועתירי סוכר, לשתות הרבה מים וכן לבצע ניקוי רעלים. מומלץ להימנע מעישון וכן להקפיד על פעילות גופנית, ששומרת על גמישות העור וכן שומרת על משקל תקין. 

טיפול בצלוליט להעלמת סימני מתיחה אצל אנשי מקצוע מומחים

אם החלטתן שאתן מעוניינת בטשטוש והעלמת סימני מתיחה, אנחנו מזמינים אתכן להיכנס לאינדקס הטיפולים הקוסמטיים של בעלי המקצוע של גלמז. 

בגלמז תוכלו למצוא אנשי מקצוע מומחים לטיפולים קוסמטיים וטיפול בצלוליט מכל הסוגים והשיטות (לייזר, רדיו, טיפול קוסמטי עמוק עם מוצרי קוסמטיקה ייעודיים ועוד). תוכלו למצוא אנשי מקצוע מומחים באזור מגוריכם, לקרוא ביקורות ולקבוע תור לטיפול בלחיצת כפתור עד שתזכו לעור מתוח, הדוק ונטול סימנים!