טיפים לטיפוח הציפורניים שכדאי לאמץ כשגרה

September 4, 2022
נכתב ע"י
כתבת אורחת
טיפים לטיפוח הציפורניים שכדאי לאמץ כשגרה

הציפורניים שלנו הן מהדברים הראשונים שאנשים מסתכלים עליו

כשהציפורניים שלנו יפות ומטופחות אנחנו משדרות היגיינה, אסתטיקה וכן אף יכולות להרים לעצמנו את הביטחון ולשדר מראה צעיר ומטופח. לעומת זאת, כשהציפורניים מלוכלכות ושבורות, נוצר מראה לא אסתטי.

בין אם אתן דואגות לבניית ציפורניים וטיפוח קבוע לציפורן, ובין אם אתן כל הזמן כוססות ציפורניים ומתעצלות למרוח לק, יש כמה טיפים חשובים וקלילים שאם תהפכו לשגרה יוכלו לשדרג מיד את מראה הציפורניים ואת הלוק כולו!

למה חשוב לשמור על ציפורניים יפות ומטופחות? 

יש חשיבות רבה לשמירה על ציפורניים יפות, מטופחות ושמורות. טיפוח ציפורניים הוא חשוב ומהותי הן בגלל סיבות רפואיות והן בגלל סיבות קוסמטיות. 

נתחיל בסיבה הבריאותית: הרבה לכלוך וחיידקים יכולים להצטבר מתחת לציפורניים ויכולים לגרום לזיהומים, צמיחה לא נכונה של הציפורן וכן גם הדבקה פטרייתית. 

לכן, טיפוח ציפורניים, מניקור ופדיקור וכן ניקוי קבוע של הציפורניים הם חשובים לשמירה על הבריאות ועל ההיגיינה של האזור כולו.

מעבר לזה, בניית ציפורניים וטיפוח ציפורניים מסייעים ליצירת מראה נקי, מסודר ומטופח יותר. מצב הציפורניים מראה הרבה עלינו ועל שגרת הטיפוח הכללית שלנו. ציפורניים מטופחות ומסודרות מסמלות אדם שהנראות, האסתטיקה והטיפוח חשובים לו. 

כולנו יכולים להסכים: ציפורניים מטופחות ויפות משדרות רושם טוב יותר מאשר ציפורניים שבורות ומלוכלכות. 

טיפים לשגרה קבועה של טיפוח ציפורניים

אין ספק שישנה חשיבות גבוהה לשמירה על ציפורניים מטופחות, אבל איך דואגים שהציפורניים שלנו יישארו יפות כל הזמן? קבלו כמה טיפים חשובים שכדאי להכניס לשגרה היומיומית:

שטפו ידיים באופן קבוע - שטיפת ידיים עם סבון היא חשובה כדי לשמור על הציפורניים נקיות כל הזמן. בסיום השטיפה חשוב לבדוק שהציפורניים אכן נטולות לכלוך.

גזירת ציפורניים - דאגו לגזור את הציפורניים באופן תדיר. אחרת, הציפורניים יצמחו יותר מדי וכן גם ישברו וייחלשו. מומלץ לגזור ציפורניים אחת לשבועיים, כתלות בקצב הצמיחה. אם ביצעתן בניית ציפורניים, זה כמובן לא רלוונטי.

הימנעו מכסיסת ציפורניים - כסיסת ציפורניים היא הרגל מגונה שרבים סובלים ממנו. כסיסת ציפורניים יכולה להיגרם מלחץ, חרדה או אפילו שעמום, ויכולה לפגוע בציפורן ובאופן הצמיחה שלה. 

אם אתן סובלות מכסיסת ציפורניים ולא מצליחות להיגמל מההתמכרות, כדאי לשקול בניית ציפורניים. בניית ציפורניים תעזור למנוע את הכסיסה. 

מניקור ופדיקור - טיפולים מקצועיים של מניקור ופדיקור יכולים לעזור לכן לשמור על טיפוח הציפורניים. מניקוריסטית מקצועית תדאג לניקוי עמוק של הציפורניים, תוודא הסרה של תאים מתים ותשמור על הציפורניים יפות, כולל מריחה של לק או לק ג'ל. 

מניקוריסטית יכולה גם לבצע בניית ציפורניים.

בסיס ללק - אם אתן מורחות לק לעצמכן, חשוב לדאוג גם לשכבת בסיס. שכבה זו מגנה על הציפורן מהלק ועוזרת לצבע להראות חי יותר. כמו כן, מומלץ להוסיף גם גימור ללק, ש"יסגור" את הצבע של הלק ויוסיף עוד שכבה של ברק. 

כפפות - טיפ קל מאוד ליישום הוא לעטות כפפות בכל פעם שהידיים חשופות ללכלוך, מים, כימיקלים, חיידקים ואפילו קור כבד בחוץ. כפפות יעזרו לשמור על הציפורניים נקיות ובריאות וימנעו יובש. 

שמן לידיים - מומלץ למרוח שמן המותאם לציפורניים כדי לשמור אותן גמישות ועמידות ולמנוע יובש.

מחפשת בניית ציפורניים, מניקור או פדיקור? היכנסי עכשיו לאינדקס של גלמז!

אם החלטת שהגיע הזמן להתחיל לטפח את הציפורניים ולעשות מניקור או בניית ציפורניים, השלב הראשון הוא למצוא את המניקוריסטית המתאימה לך ביותר. 

באינדקס של גלמז תוכלי למצוא עשרות אנשי מקצוע בסביבת הבית שלך, לקרוא ביקורות ותגובות ולקבוע תור בלחיצת כפתור מהירה. שדרגי עכשיו את הלוק שלך עם ציפורניים יפות, מטופחות ובריאות!